Piller artık kendiliğinden boşalmayacak!

Çevre için çok büyük tehlike içeren piller yerine şarj edilebilen piller defalarca kullanılabiliyor.

  • Selim Öztürk
Daha uzun ömürlü piller

Şarjlı pil üreticisi Sanyo'nun Türkiye Distrübütörü olan Eftaş, dünya ile aynı anda, Eneloop pillerini Türk tüketiciyle buluşturuyor.

Tek kullanımlık ve çevre için çok büyük tehlike içeren piller yerine şarj edilebilen piller defalarca kullanılabiliyor.

Modern nikel-metal hyride şarjlı piller ve alkalin pillerin tüm avantajlarına sahip olan Eneloop, diğer şarjlı piller ve alkalin piller gibi, durduğu yerde pilin kendiliğinden boşalmasını da yeni teknoloji sayesinde minimuma indirerek şarj edildikten 12 ay sonra bile kullanılmadan saklanarak kapasitesinin %85'ini tam olarak muhafaza etme özelliğine sahip.

1000 defa şarj edilebilme özelliği ile tek kullanımlık pillere göre Eneloop pili haftada bir defa şarj edip boşaltarak yaklaşık 19 yıl boyunca kullanılabiliyor.

Eneloop, 2, 4, veya 8 li ambalajlarda AA(R6) kalem pil ve AAA(R03) modelleri ile iki ayrı çeşit pil olarak tüketiciye sunulacak. Ayrıca daha ucuz olan 4 pilli şarj ve süratli 2 pilli şarj aletleri de bulunmaktadır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ÇOK GÜZEL BİR ÜRÜN TÜRKİYEDE YAYGINLAŞIRSA COK İYİ OLUR YAPANLARA BAŞARILAR...

Gelişiminizi gelişimimizle birlikte takip edip, sizinle yol almaya çalışıyoruz.
Başarılar.

bende zaten şarjlı pil var :D oyuncak mustang ımda kullanıyorum en güzelide zaten şarjlı olan pil biraz pahalı ama yinede diger tek kullanımlık pillere göre daha tasarruflu

şarjlı piller kendimi bildim bileli var pek bi yenilik göremedim ama pillerin boşalmaması hoş bir özellik doldurup bi köşeye koyabilirsin enazından umarım en kısa sürede bunlarla hiç uğraşmaya gerek kalmaz bu erke dönergeçemi ne vardıya :) o tarz bişeyler çıkar her alete monte edilir ve sonsuz enerjimiz olur tabi böyle bişey mümkünse :?

Bu piller harika bulursam hemen anında görüntü yapıp alıcam.Hem çevre dostu hemde müthiş tasarruf..Süper...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play