PirateBrowser 100 bin indirmeye ulaştı!

Dünyanın ilk "korsan tarayıcısı", indirilmeye sunulduğu andan itibaren interneti birbirine kattı!

  • Zeynel A. Öztürk
PirateBrowser 100 bin indirmeye ulaştı!

Dünyanın en büyük torrent sitesi The Pirate Bay'in Cumartesi günü ortaya çıkardığı "PirateBrowser" web tarayıcısı, 100 bin indirime sayısına ulaştı.

10. yıldönümünü kullanıcılarına bir web tarayıcısı hediye ederek kutlayan Pirate Bay'e göre PirateBrowser, sansürleri ortadan kaldırarak Pirate Bay'i erişilebilir hale getiriyor. Şu an sadece Windows'ta kullanılan Firefox tabanlı web tarayıcısı, TorrentFreak'e göre 13 Ağustos itibariyle 100 bin indirmeye ulaştı.

Firefox 23'ü temel alan web tarayıcısı, internette isimsiz dolaşmaya izin veren Tor yazılımından da faydalanıyor. Bununla birlikte PirateBrowser, normal trafiğinizi anonim hale getirmiyor. Bunun için bir VPN üyeliğine veya Tor yazılımının kendisine ihtiyacınız var.

PirateBrowser'ı kullanırken normalde içerinde zararlı bulunduğu için engellenen web sitelerini yanlışlıkla açabilmeniz mümkün. Dolayısıyla tarayıcıyı kullanırken daha dikkatli olmak, şüpheli bir durumda web sitelerini Google yoluyla aratarak ilerlemek gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

tam çapulcu bunlar.....

@15 Ağu 2013 13:40 cahillik kotu

Linux versiyonunu bekliyoruz

@15 Ağu 2013 13:40 daha çok beklersin....

@15 Ağu 2013 13:40 Hiç gerek yok.Tor tarayıcısını kur.

Biri bana bu tarayıcıyı nereden indirceğimi söylesin ??

@15 Ağu 2013 13:53 "Piratebay proxy" yaz Google'a, karşına bir sürü site çıkacaktır. Bunlardan birine girerek indirebilirsin.

cok sacma vpn kullaniyorum zaten istedigim tarayiciyla giriyorum istedigim siteye hic gerek yok

İndirme adresi http://piratebrowser.com/

Mac OS X versiyonunuda bekliyoruuuuzz

http://piratebrowser.com/

siteden girince daha hızlı :D

tor eklentisini firefox'a ekleyip bildiğin firefox yazısını değiştirmişler görende yepyeni bir tarayıcı var sanır..niye bu kadar indirildiğini anlayamadım..firefoxun varsa kafi..

@15 Ağu 2013 15:21 Tor eklentisi deep web için bir köprü oluşturur. Diğer tarayıcılarla ilişkilendirmek zordur ve güvenlik açıklarını kapatmak için uzman olmanız gerekir. Ama tor Browser bunları bir tarayıcıyla ayarlanmış olarak sunar.

the piratebay

PirateBrowser

Tor browser daha iyidir :)

firefox anonymox eklentisiyle birlikte buna 10 basar boşuna indirmeyin firefoxu zorlamışlar olmamış

Zaten Tor un kendine göre bir sistemi var. Bu sadece biraz modifiyelisi.

Sen de yorum yaz