Pixel 2'deki Menü, Sadece Bir Hataymış

Google'ın yeni telefonları Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de keşfedilen "gizli menü" yakında ortadan kalkacak çünkü...

  • Zeynel A. Öztürk
Pixel 2'deki Menü, Sadece Bir Hataymış

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de keşfedilen "gizli menü düğmesi" kullanıcılar arasında şaşkınlığa yol açmış, işlevin Google tarafından bilerek sunulup sunulmadığı tartışma konusu olmuştu. Google, keşfedilen işlevin bir bug olduğunu söyledi.

Sadece Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de çalışan düğme, Hesap Makinesi, Mesajlar, Docs, Ayarlar gibi belirli uygulamalarda görüntülenebiliyor. Menü, normalde ulaşamadığınız bir işleve ulaşmanızı sağlamıyor, sadece işleve ulaşmak için farklı bir yol sunuyor. Menüyü açmak için ekranın alt tarafındaki gezinti çubuğunun en sağındaki boş alana dokunmanız yeterli oluyor.

Pixel 2 menu button?Pixel 2 menu button?
What appears to be a hidden menu button on the Pixel 2's navigation bar. Want to sponsor the next Android Police video? Get in touch:. ? Circle us on Google+ ? Follow us on Twitter at ? Like us on Facebook at ? Subscribe to the RSS feed at

Google'ın gizli düğmeyi ne zaman kaldıracağı bilinmiyor ancak onarımın sunulması birkaç günü aşmayabilir. Yani Pixel 2'lerden birine sahipseniz ve düğmeye basmak istiyorsanız, acele etmenizde fayda var.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost