Pixel, amiral gemilerine meydan okuyor!

Google'ın yeni telefonu Pixel, önemli bir alanda, Samsung'un Galaxy S7'sini ve HTC'nin HTC 10'unu geride bıraktı bile...

Oynat İşte Google Pixel! Google, Pixel akıllı telefonuyla, şu ana kadar üretilen en iyi kameraya sahip.

Google'ın yeni tanıttığı akıllı telefonu Pixel, şimdide büyük rağbet görmeye başladı. Tanıtımda basının ve tanıtım sonrasında da teknoloji severlerin büyük ilgisini çeken Google Pixel, kamerasıyla da şu ana kadar üretilen en iyi akıllı telefon kamerası olarak zirveye oturdu bile. Peki, neye göre? Tabii ki DxOMark'ın raporuna göre.

Daha önce DxOMark'tan 88 puan alarak zirvede yer alan isimler Samsung Galaxy S7, HTC 10 ve Sony Xperia Performace idi. Ancak Google Pixel'in gelmesiyle zirve karıştı ve Google tek başına liderlik koltuğuna oturdu. DxOMark'tan aldığı başarı puanı ise: 89.

12.3 MP kameraya sahip olan Google Pixel, 1.55 mikron piksel boyutu ve f/2.0 diyafram açıklığıyla da dikkat çekici. Lazer otofokus sahibi olan kamera, 4K video kaydı yapabiliyor, Full HD'de ise 120 kare ağır çekim imkanı sunuyor. 720p'de tam 240 kare ağır çekim imkanı mevcut.

DxOMark'ın, karar aşamasındayken çektiği fotoğraflardan bazıları ise şöyle:

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Saf androidli nexus cihazları hep çok sevdim ama kamera ve batarya konularında hep sınıfta kaldılar. İlk kez kamera ve batarya konusunda çok iyi oldular. Bu benim için sonunda alınabilir demek oluyor, kendi adıma çok mutlu oldum. Beğenmeyenlere saygı duyarım, kendi ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılayacak gibi görünen bir cihaz.

Google Nexus olarak bir sonuca ulaşamadı ve sanırım Windows'un Internet Explorer'in adını Edge 'ye çevirmesi gibi yeniden piyasaya atlaması izlenimi veriyor bende. Bi nevi katırı boyayıp at diye satmak gibi birşey, kabul ediyorum yeni ürün daha iyi özelliklere sahip ancak android'in rahmetli olacağını söylediği ve bunun üzerine halen Android 7.1 ile Pixel üretimi yapıp satışa çıkması garip geldi? (Amacın nedir google? 1 ay sonra Andromedalı cihaz mı satmak?)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir