Piyasaya çıkmayan Win 7 satılmaya başlandı!

MS henüz Windows 7'yi piyasaya sürmedi fakat bazı ülkelerde satılıyor... Hem de sudan ucuza...

  • Ümit Öncel
Piyasaya çıkmayan Win 7 satılmaya başladı!
Bu tip manzaralar sadece ülkemizde yaşanmıyor.

Microsoft henüz Windows 7'yi piyasaya sürmedi, hatta ne zaman süreceğini bile resmi olarak açıklamadı ama Filipinler'de Windows 7 satışa sunuldu bile. Üstelik sadece 1 veya 1,5 dolar karşılığında... Tabii ki satışı yapan Microsoft değil, korsan yazılım satıcıları. Bu olay ilk kez yaşanmıyor, Windows XP ve Vista'da da işletim sistemi çıkmadan önce korsanı satılmaya başlanmıştı. Fakat bu kez ufak bir fark var, Windows 7'nin diğer korsanlara göre daha çok tercih ediliyor olması.

Son zamanlarda Microsoft, beta sürecine katılanların yorumlarına kulak asmamakla suçlanıyordu. Her ne kadar bilişim devi bunun aksini ispatlamak için beta sürecinde düzeltilen hataları açıklasa da, pek çok kullanıcı Microsoft'un bu tutumunu Windows 7'nin çok büyük oranda hazır olmasına bağlıyor. Bu yüzden de korsanların Windows 7'yi daha rahat ve güvenle satmasına şaşmamak gerekli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

kotayı aşmaktan çok daha ucuz..

şuan windows 7 - 7048 64 Bit (Rc1 olabilir diyolar) indiriyorum...
windows 7 beta 1 kullanıyorum gayet hızlı stabil çalışıyor...
online punkbuster denetimli oyunları oynamayanlara tavsiye ederim..
çünkü punkbuster windows7 desteklemiyor ve oyuna giremiyorsunuz...
ama sadece online olarak giremiyorsunuz...

betayı mı satıyolar yani.

lan xD

lan diyorum kusura bakmayın ama uzun zaman sonra microsoft beni böyle afallattı. windows 7 beklediğim de iyi valla güzelim ubuntu'ma asla veda etmem ama bu kereta çıkarsa da hard diskimde mutlaka bulunur ;)

herkesde aynı düşünce vistanın görselliği olsun eski sistemimde de xp kadar performanslı çalışsın. microsoft vistayla kaybettiği prestijini win7 ile şimdiden yakaladı (yanlış anlaşılmasın ben de 2 yıldır vista kullanıyorum ve gayet memnunum).

hahah...Kosovada satilmakta bu dediginiz dvd ben microsofttan indirmeme ragmen satin aldim, 1.5 euroya ...

Bir programın betası bu kadar populer olursa böyle olur.
Microsofttan akıllıca bir iş. Betasını çook önceden yayınlayıp bizi tester olarak kullanıyor.

BEN İKİ YILDIR VİSTA KULLANIYORUM ÇOK MEMNUNUM WİN 7 ÇIKSIN HEMEN KULLANACAĞIM VİSTA BENCE GÖRSEL OLARAK ÇOK GÜZEL VE KULLANIŞLIDA BEN MEMNUNUM 4-5 ARKADAŞIMIDA VİSTALADIM ONLARDA ÇOK MEMNUN HAYRET EDİYORUM . WİN 7 DE AYNI VİSTA GİBİ NE OLACAK YANİ VİSTA BERBAT WİN 7 SÜPER Mİ İKİSİDE AYNI ENTERESAN BENCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yeni işletim sistemlerinin kopyalanmasını önlemek için ms ye sipariş versek de işletim sistemine nufus cüzdan bilgilerimizi işleseler bir çeşit akıllı kart gibi olabilse de kopyalanması tamamiyle imkansız olsa.Yani başkasının özel bilgileri adına düzenlenmiş özel işletim sistemi kurulumunda size gönderilecek olan kağıttaki şifreyle bu işletim sistemi kurulabilseydi.Ancak küçük bir ayrıntı var Pc nize yüklediğiniz bir program pcnizin tüm hardware bilgisini internetten ms ye email adresinizle gönderseniz pc nizin tüm özelliklerini tanıyacak olan kurulum dvd si ve elinizdeki şifresiz ve başka makinaya asla kurulamayacak duruma getirilse keşke.Yani elinizde iki şey olacak pcnizin içindekiler ve akıllı kartınızın ve size gönderilen kurulum şifresi. Laptoplara da kurulmuş olan işletim sistemini içeren hdd ve verileriniz için ikinci bir hdd.İkinci hdd ye kesinlikle işetim sistemi kurulamamalı.Laptopun ilk hdd sindeki işletim sistemi kendi kendini yenileyebilmeli ve güncellemeleri mevcut yerine işlemeli.Yani ikinci bir kurulumda aynı güncellemeyi tekrar almamalı.Kaldığı en son yerden devam etse ne iyi olurdu.SP2 yüklediniz ancak aksilik oldu tekrar kurulum yaptığınızda SP2 den itibaren yeni güncellemeleri alabilseydi.Kötü niyetli kimseler bu kısıma müdahale etmek isteyince HDD kendi silmeli ki işletim sistemi aşırılmasın.

Vistayla hız sorunu oldu.Şimdi bu durumu düzelttiler sanırsam.Gelsinde görelim Meşhur Windows 7'yi...Hayal kırıklığına uğramıyacaz gibime geliyor bu sefer...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play