Plants vs Zombies 2 İçin Yeni Bir Savaş Modu

EA, bir süredir pek de ilgilenmediği, dört senelik oyunu için yeni bir savaş modu yayınladı!

  • H. Hüseyin Öztürk
Plants vs Zombies 2 için yeni bir savaş modu

Plants vs. Zombies 2: It's About Time, 2013'te çıktığında çok beklenen bir oyundu. Oyun için başlarda bazı eklentiler çıkarıldı ama o zamandan bu yana pek bir yenilik gelmedi. Şimdi ise görünüşe bakılırsa yayıncı EA ile geliştirici PopCap, uzun yılların ardından yepyeni bir mod getirmiş durumda. Adı Battlez olan mod, yeni bir en iyi skor player-vs-player karşılaştırma sistemi. Bu mod sayesinde dört senelik oyunumuza yeniden dönüp biraz yeni bir şeyler deneme şansı bulabiliriz.

Battlez Gameplay Walkthrough Trailer | Plants vs. Zombies 2Battlez Gameplay Walkthrough Trailer | Plants vs. Zombies 2
Get ready to engage in Battlez in Plants vs. Zombies 2! It’s time to see whose gardening skills are the best in the backyard. In Battlez, you’ll be pitted in a head-to-head match with another player to see who can score the most points while defeating Zombies. Learn more:

Videoda da görüldüğü gibi, rakiplerinizi direkt olarak karşınıza almıyorsunuz. Bunun yerine, kendinize bir oyuncuyu rakip olarak seçip, arka bahçenize bitkileri yerleştirip, daha sonrasında dev bir zombi dalgası yolluyorsunuz. Öldürdüğünüz zombi sayısına ve oynama alanında ne kadar geride öldürdüğünüze göre puan topluyorsunuz.

Battlez alanının üzerinde yeni bir göstergede puan karşılaştırmasını görebilirsiniz. Savaş bittiğinde, rakibinizin hangi bitkileri kullandığını görebiliyorsunuz ve bu da sonraki savaşlarınızda belirleyeceğiniz taktik konusunda faydalı olabilir. Bunun yanında ardışık olarak oyun kazandığınızda daha fazla ödül alıyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play