Plastik Samsung'lara veda zamanı!

Samsung'da yaşanan şok değişiklik, çok tartışılan plastik telefonların sonu anlamına gelebilir!

  • Cem Şancı
Plastik Samsung'lara veda zamanı!

Samsung uzun süredir eleştirilere rağmen plastik kasalı telefonlarda ısrar ediyordu. Şimdiyse Koreli şirketin tasarım bölümündeki şefi Chang Dong-hoon görevden çekildi ve yerine gelen yeni tasarım şefi Min-hyouk Lee'nin metal kasalı tasarımlara yönelebileceği konuşuluyor.

Şirketten sızan yeni görüntülerde de metal kasalı bir Galaxy S5 görünüyor. Gerçi Samsung'dan metal kasa konusunda şimdilik bir açıklama gelmiş değil ancak firmanın kullanıcıların yoğun baskısına artık dayanamayacağı tahmin ediliyor. Apple ile rekabeti güçlendirmek ve telefonlarına daha fazla prestij sağlamak zorunda olduğu bu dönemde artık metal kasaya geçmesi en mantıklı seçenek olarak görünüyor. Bakalım, yeni tasarım şefi Samsung'un telefonlarına nasıl bir görünüm getirecek?

Okuyucu Yorumları

Toplam 34 Yorum

acaba plastik diyenler bundan sonra nasıl bir isim verecekler merak ediyorum sonuçta elma yine elma kalacak :)

@11 May 2014 11:09 hocam samsung ne yapsa bazılarına yaranamıyor o zaanda çöp alınmaz derler neymiş arayüz ağırmış yükle o zaman farklı arayüz işte ne diyeceksin sonuçta beyin bedava araştırmadan konuşuyorlar

Yap kardeşim plastikte olsun metalde camda ona göre fiyat çek kim neyi istiyorsa alsın. Hani dipteki bir şirket değil ki Samsung üstesinden gelemesin dimi yani.

isterse platinden yapsın yine de almam bi daha samsung

METAL KASALAR ELEKTRİK KAÇIRIR.ÇİN VE BENZERİ ÜLKELERDE APPLENİN İPHONE,SİNDEN İNSANLAR ÖLDÜ..ELEKTRİK KAÇIRDI..ŞARJ ESNASINDA KONUŞMA İLE.. VE AYRICA PİL DEĞİŞMESİ DE OLAMAZ.. TEK PİL 7 SAAT SÜRMEZ. YA TELEFON KONUŞMASI VEYA İNT.GEZMESİ TERCİH EDİLECEK HALBUKİ ŞİMDİ YEDEK PİL İLE İKİSİDE OLUYOR. SAMSUNG PLASTİĞE DEVAM ETMELİ. ALEMİMYUN OLSA AĞIR GELİR. NOKİA,DA PLASTİK DEVAM EDİYOR.SONY,LC.HTC.VESAİRLER PLASTİK. NOLMUŞ YANI PLASTİK OLSA..!!! HİKAYE.!!!

elektrik kaçırırmış :D prizden 220 volt mu geliyorsun sen? adaptör ver orda, aşağı yukarı 3.7 Volt max 2 amper. bu mu öldürecek adamı? her duyduğuna inanma, orda burda söyleme, komik oluyor.

@11 May 2014 12:18 ahaha koptum ya yoruma gel htc one kullananlar neden çarpılmıyor o zaman :P samsung wave serisi var hepsi metal kasa ve hepsinin bataryası çıkabiliyor ;)

fırçalanmış metal kasa ne olacak başka

Hadi bakalim bekliyoruz

Metal kasali bir s5 gelirse ve fiyati s5 in normal giris fiyati ile girerse yillardir plastik samsung alanlarla keriz diye fena dalga gecerler.

@11 May 2014 14:03 metal kasanın ne jadar daha pahalı olacağını zannediyorsun ki raflarda 1 tl ye aldığın kolalar da metal kutuda

Chip Editorlerinin plastige taktigi kadar kullanicilarin plastige taktigini sanmiyorum.

@11 May 2014 14:51 Yav he he Mobil tasarım bölüm başkanı istifa etti S5 bu kadar fan olmayın berbat ve çirkin samsung kasarı kabul edin artık

Millet dizayn amaçlı Samsung'un plastik kasasıyla dalga geçiyor. Ama plastik kasa metalden daha iyidir bence. Plastik daha çok esneyebildiğinden çıkarırken, yere düşünce vs. metallere göre daha çok dayanıklılık sağlayabiliyor. Metal kasalar çiziliyor veya ufak parçaları kırılıyor. Telefonu ağırlaştırıyor. Ayrıca içi elektronik devreyle dolu bir cihazın dışının metal yerine plastikle kaplanmış olması sizce de daha güvenli değil midir?

@11 May 2014 14:58 Nokia da plastik kullanıyor iyi plastik var dandik var samsungunki bildiğin eritilmiş pet şişe

Plastik falan hikaye. Taş gibi telefon. Hepsi fanboyların sataşması.

@11 May 2014 15:24 hı hı tabi http://www.aktifhaber.com/samsung-galaxy-s3e-sikayet-yagiyor-652821h.htm

@11 May 2014 15:24 Aynen tasarımcısıda ondan istifa etti durduk yere

Htc ve sony plastik kullanmıyor

@11 May 2014 15:46 o kadar emin olma

Biraz geç olmadımı

Nasıl bir baskı şu samsung a zorla metal telefon yaptırcaksınız.

geç kalınmadı mı?

metal kasa avantajı da var dezavantajı da

dünyanın sonunun geldiğine inanırım ama bu absürd habere kesinlikle inanmam dostum :)

plastik olduğu halde pahalı bir de plastik olmassa daha pahalı olacak

Samsung'un telefon tasarımlarını itici buluyorum açıkçası. Hiç 'al beni' havası yaratmıyor, her telefonda birbirinin kopyası başarısız tasarımlar bulunuyor. Ben böyle düşünüyorum, ama zevkler tartışılmaz tabi...

Ben artık sizi ıslah etme sorumluluğu taşımıyor ve hissetmiyorum. Birgün adam olursunuz diye de umudum kalmadı. Bundan sonra sadece beni eğlendireceksiniz, acımak yok.

Samsung şu plastik sevdasından vazgeçtiyse, bunun sebebi kullanıcılardan gelen yoğun eleştiri yüzündendir. Diğer firmalar üst düzey model telefonlarona metal, cam kaplama vs yaptılar fakat samsung ilk galaxy s modelinden beri hep plastik kullandı. Bu da insanların üst düzey bir telefonda görmek istemedikleri bir detaydı. Sonuçta orta ve orta/üst sınıf telefonlarda da plastik kullanılıyor. Her zaman üst sınıf modelin daha prestijli olması gerekir...

yahu ne gerek var metal olunca nolacak ,zaten 6 ay lık peryotları zorlar oldular amiral gemilerinde bile. alacan bi dünya paraya boş bir hava uğruna metali ,düşecek bir bela 6 ay sonra demode olacak ayrı bir bela.ne kadar zenginmişiz arkadaş vay anasına.

abı sorun ne metal olsa plastık olsa bızım mıllet bu cıhaza 2000 lıra verır

plastik nedirr yaa

Metal kasayı adam gibi yapmak öyle kolay değildir. İnsanlara beğendirmesi zordur. Hatlarının çok iyi ve anlaşılabilir olması gerekir.

Dunya bu demirciler yuzunden kimyasal zehirle dolacak o zaman telefonunuzla hava atarsiniz, bre eblehler aluminyumun aritilmasi ve islenmesi sonunda ortaya cikan zehirin aritilmasinin imkansiz oldugunu biliyormusunuz? zaten apple dunyayi bu konuda copluge cevirmisken sizin gazinizla diger firmalarda baslayacak kina yakarsiniz, ha bu arada arabalarin cevre birimlerinden evinizdeki esyalara kadar hepsini aluminyum alin hatta aluminyum tabut yaptirin kendinize.

Sen de yorum yaz