Platinum Equity, U.S. Robotics'i Satın Aldı

İnternet ve ağ bağlantı ürünleriyle tanınan U.S. Robotics firması, Platinum Equity adlı yatırım şirketine satıldı. İki şirketten yapılan açıklamada, bu satın alma ile U.S. Robotics’in pazardaki liderliğini pekiştirerek sürdüreceği ifade edildi.

İnternet ve ağ bağlantı ürünleriyle tanınan Amerikan U.S. Robotics firması, bir yatırım şirketi olan Platinum Equity tarafından satın alındı. U.S. Robotics, bu el değiştirmeyle piyasadaki liderliğini pekiştirerek sürdüreceğini duyurdu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Platinum Equity CEO’su Tom Gores şunları söyledi: “U.S. Robotics, kalite ve teknolojik üstünlük açısından benzersiz bir üne sahip. Genişbant ve kablosuz iletişim teknolojilerinin çok büyük bir gelişme potansiyeli var ve bu da U.S. Robotics’e muazzam bir büyüme fırsatı sunuyor.”

U.S. Robotics CEO’su Joseph J. Hartnett ise yaptığı değerlendirmede, şirketin el değiştirmesiyle, bugüne kadar korudukları girişimci ruhu daha da güçlendireceklerini söyledi. Platinum Equity’nin mali kaynaklarından ve diğer imkanlarından da yararlanabileceklerini ifade eden Harnett şunları söyledi: “Platinum’un desteğini arkasına alan U.S. Robotics yönetimi, kurumsal stratejisini uygulamakta kendisini daha güçlü hissedecek ve şirketin büyümesini hızlandıracak kaynak ve destekleri yaratmakta zorlanmayacak.”

80 Ülkede 100 Milyon Ürünü Kullanılıyor

Dünyanın 80 ülkesinde U.S. Robotics tarafından üretilen İnternet ve ağ bağlantı cihazları kullanılıyor. Bu cihazların sayısı 100 milyonu buluyor. Bir başka deyişle, dünyadaki her 65 kişiye bir U.S. Robotics ürünü düşüyor.
U.S. Robotics’i satın alan Platinum Equity, kurulduğu 1995’ten bu yana 50’den fazla şirketi satın aldı. Bilgi teknolojilerinden, iletişime, lojistikten sağlık ürünlerine kadar çok geniş bir alana yatırım yapan Platinum Equity, Forbes dergisine göre ABD’nin en büyük 32. özel şirketi konumunda bulunuyor.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir