PlayStation 3: Bir zamanlar kral oydu...

Sony'yi çok üzecek bir haber: Bir zamanların kralı PlayStation'dı ama şimdi...

  • Zeynel A. Öztürk
Xbox 360, PlayStation 3'den 2 kat fazla satıyor!
Pachter'a göre Xbox satın alanların yarısı Kinect'e sahip olmak istiyor

Bir piyasa araştırmacısının iddiasına göre Microsoft, Playstation 3 ve Move kombolarından çok daha fazla XBox ve Kinect satışı yapıyor.

Wedbush Securities analizcisi Michael Pachter'a göre PlayStation 3 satışlarının beşte biri Move denetleyicisini içeriyor. Xbox'un satışlarının ise yarısında Kinect mevcut. Yani Xbox satın alanların yarısı Kinect'i istiyor ancak PS3 satın alanların sadece beşte biri Move'a talip.

Bu veriler tabi ki sadece yeni konsol alanları içeriyor ve PS3 veya Xbox 360 sahibi kullanıcıların yeni kontrol sistemlerine adaptasyonu hakkında herhangi bir şey söylemiyor. Bu komboları satın alan kullanıcıların yeni kontrolü kullanıp kullanmadığı da tabi ki bilinmiyor.

Ancak konsolların toplam satış miktarları ile Kinect ve Move kombolarının satış oranlarına bakıldığında, Microsoft'un toplamda Kinect'li veya Kinect'siz, tüm Sony PS3'lerden (Move'lu veya Move'suz) iki kat fazla satış yaptığını hesaplamak mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bence ps3"ün sadece adı kaldı kendisi aramızdan çoktan ayrıldı bile

SONY bu belli olmaz, bişeyler yapar genelde SONY, hep yapmıştır. küçümsemek çok yanlış olur. Microsoft yokken SONY vardı, sever insanlar SONY markasını, hatta saygı duyarlar...

bir kere xbox daha ucuz. ve birde şöyle bir gerçek varki yeni çıkan oyunların pahalı oldugunu göz önünde bulundursak xbox a oyun satın almaya luzum yok torrettan indir oyna... Şahsen ben öyle yapıyorum her ay 3-4 tane güzel oyun çıkıyor, hepsinide para verip almamın imkanı yok ! Ya 1 tane orjinal oyun alcam diger 3 oyunu oynayamıcam yada indirip hepsinide bi güzel oynicam.

PS3 mü yoksa XBOX 360 mı ? Hangisi ni alsak acaba ? Yada Ps3 kafe mi yoksa XBOX360 kafe mi açsak ? NE diyorsunuz arkadaşlar ?

Fark etmez... PS3 te xbox gibi sürekli korsan oynanmadığı sürece ve ps3 ün donanımı bu kadar yüksek olduğu sürece oyunlar ps3 için çıkacaktır.

Yazılanlara göre X-Box360 daha güzel. Kerem bence de x-Box360 daha güzel biz onu alalım, PSP3 out.

sony move la kinect' in karşısında mağlup olmaya mahkum. Kinect oyunculara tam bir serbestlik tanıyor hemde kameradan başka bişey almaya gerek yok. move da 2 kişi oynayacan 2. kontrolörü alacan , arada bozulacak yenisini alacan felan kinect daha iyi al kamerayı oyna hem ayak hem kol hem oyuncularda spor yapmış olurlar

Ps3 biteli çok oldu.Şu anda sadece blu-ray film izlemek için kullanıyorum.Ex oyunlarında jb'ye düştügü an oynuyorum.Sony önce efendi olup adam akıllı yazılım desteği sağlasın ve şunu unutmasın donanımın ne kadar iyi olursa olsun insanları eğlendirmiyosan konsolun ve sen bir hiçsin.

Ps3'ü blu-ray için kullanıyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost