Playstation 3: En sonunda oldu...

Sony hep geriden geldi ama açıklanan son rakamlar, japon devine nihayet nefes aldırtacak!

  • Ertuğrul Süngü
Playstation 3: En sonunda oldu...

Konsol savaşları yıllardır devam eden bir davadır. Nitekim bu savaşlara bir anlamda ilk son veren, Nintendo Wii'nin Eylül ayında açıkladığı 97.2 milyonluk toplam satışı olmuştu. Hemen akabinde, Eylül ayının sonunda Xbox 360'ın toplam satış rakamları ise 70 milyon olarak lanse edilmişti. Sırada en geride kalan Sony ise, sonunda suskuluğunu bozdu...

Her ne kadar bu yıl içerisinde oyun donanım satışlarında büyük bir düşüş gözlemse de Sony bir şekilde kendisini kurtarmış gibi gözüküyor. Firmadan yapılan bir açıklamaya göre, PS3'ün 2006 yılındaki çıkış tarihinden, 4 Kasım 2012'ye kadar geçen sürede konsol tam tamına 70 milyon satmayı başardı. Açıklamasında birçok farklı rakama da yer veren Sony, şu anda toplam 3,590 farklı PS3 oyunu bulunduğuna ve de günümüze kadar geçen sürede 595 milyondan fazla PS3 oyunu satıldığına da değindi.

PS3'ün ücretsiz online servisi olan PlayStation Network'ün 59 farklı ülkede aktif bir şekilde kullanımda olduğuna dikkat çeken firma, Nintendo Wii'nin kontrol sistemine benzeyen Playstation Move'un da 11 Kasım'a kadar geçen sürede 15 milyon sattığı açıklamasına ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Xboxdan geç çıktı ama gayet iyi satmış.wii ki kim alıyor acaba lann

Xbox gibi bir güzellik varken gayet normal ps3'üm vardı çalınmıştı şuan xbox ulanıyoeum live olsun her türlü filmi usbden izlemem olsun internet özellikleri olsun herşey daha iyi ekran kartının iyi olmasından dolayıda çoğu oyunun grafikleri ps3'ten daha iyi ama ps3 daha iyi konfigürasyona sahip oda bir gerçek ama kullanıcının anladığı görsellik konusunda xbox daha önde buda ufak hatırlatma.

ps3 rakipsiz

her zaman için kalite ve her zaman için tabi ki Sony PS3

ben hiç xbox salonuna gidelim wii kapışalım diyeni görmedim. sadece ps3 salonu var yani.

wii yi kim alıyor bee okadar satamaz şahsen ben çevrede hiç görmedim duymadım :D lan elektronik markette bile rafa koymuyor adamlar :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play