PlayStation 4 durdurulamıyor!

PlayStation 4 ve Xbox One arasındaki büyük mücadele, her geçen gün biraz daha Sony tarafına kayıyor!

PlayStation 4 durdurulamıyor!
Japon pazarına girmesi ile satışlar da arttı

Sony, yeni jenerasyon konsolu PlayStation 4'ün satış rakamları ile ilgili en son iki hafta önce verdiği bilgide, toplam ürün satışının 5.3 milyonu geçtiğini dile getirmişti. Kasım ayının ortasında piyasaya çıkan PS4, öyle bir ivme kazanmış durumda ki Sony'nin bugün yaptığı bir açıklamaya göre toplam satış rakamı 6 milyona ulaştı.

Kısa sürede gelen büyük artışın en büyük sebebi, şüphesiz konsolun yaklaşık on gün kadar önce Japon pazarında da satışa sunulması. Sony'nin yapığı basın açıklamasında dikkat çeken bir diğer konuysa, konsol piyasaya çıktığından Mart ayının ikisine kadar geçen sürede, dijital ve kutulu olmak üzere tam tamına 13.7 milyon oyun satışı yapılması oldu. Firmanın verilerine göre, PS4 sahiplerinin yüzde 50 gibi büyük bir kısmı, aynı zamanda ücretli PlayStation Plus servisine abone. Bu abonelerin 3.6 milyonluk kısmıysa iOS ve Android işletim sistemlerine PlayStation uygulamasını çoktan indirmiş durumda. Bir diğer ilginç veri de bugüne kadar internet üzerinden yayınlanan oyun videosu miktarı zira Ustream ve Twitch gibi popüler video stream uygulamaları aracılığı ile toplamda 3.6 milyon saatten fazla oyun videosu yayını yapılmış.

Microsoft cephesindeyse satış miktarı ile ilgili henüz herhangi bir güncelleme yapılmadı. Tek bilinen, 22 Kasım tarihinde çıkan konsolun, kısa sürede 3 milyon sattığı.   

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

xbox bunun yanında çocuk oyuncağıdır...

Microsoft şirketinden hiçbir alanda yenilik olmadı bu sene gidişat kötü.İstifalar da cabası.

efsaaneeee

Ps satış rakamları gerçek değil bence. Xbox kullanıyorum ve oyun içindeki listemdeki herkes Xbox kullanıyor hiç PS kullanan yok listemde. Bence Xbox birinci.

@06 Mar 2014 05:12 Benim listemdekilerin hepsi de PS kullanıyor, nasıl olacak?

@06 Mar 2014 05:12 xbox listende nasil olsıun zaten ps4 lü kişi?

@06 Mar 2014 05:12 Xbox oyunu olmasın o.

@06 Mar 2014 15:52 Güzel yorum +1 bunun gibileri sinavla vatandaslik hakki vereceksin sinavi gecemeyenler oy kullanmak sürücü belgesi almak gibi bütün vatandaslik haklarindan yoksun olacak sonucta bunlarin yüzünden olan bize oluyor.

Zaten plussiz online olmuyo

2 konsolda bende var. Oyun dışı işlevlerde Xbox One daha kullanışlı.

@06 Mar 2014 11:16 Oyun konsolu alıyoruz ama oyun dışı iyi oyunda değil diye teselli mi oluyoruz. Araba aldım iyi gitmiyor ama çok iyi müzik çalıyor gibi bir şey olmuş.

Ziyaretçi Bugün 05:12 senin listen fakir listesi be gülüm

Xbox fanlarının iqsu düşük bence gelmiş sahte diyor yav he he...

adamlar bizzat kendi ürettikleri konsolu kendi ülkelerine kaç ay sonra geç çıkartıyorlar. bu japonlar hakikaten çok enteresan millet :)

Mağazaya gidince hangisi yoksa o çok satıyor demektir.

14 mart cuma günü bime satışa çıkacak playsation 4 gidin alın. hem de 1400Tlye...

xbone satılmazken TR'de nasıl satış rekoru kıracaksa?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir