PlayStation 4'e özel oyunlar ortaya çıktı!

PlayStation 4'e özel heyecan verici oyunlar ve Sony'nin free-to-play müjdesi, E3'te ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
PlayStation 4'e özel oyunlar ortaya çıktı!

Şu sıralar oldukça faal olan Sony, E3 2014 basın konferansına Bungie's Destiny'yi göstererek başladı. Oyundan gösterilen yeni bir oyun-içi videonun ardından Sony Başkanı ve Grup CEO'su Andrew House, sahneye çıkarak oyunun herkese açık alpha sürümünün 12 Mayıs'ta, beta sürümünün 17 Temmuz'da geleceğini duyurdu.

House, elinde gösterdiği beyaz renkli yeni bir PlayStation 4'ün de Destiny ile paketlenerek sunulacağının haberini verdi. Hepsi elbette bununla sınırlı değil. Firma, PlayStation 3'ün hit oyunu The Last Of Us'ın PS4 sürümünü duyururken, Uncharted 4: A Thief's End'in 2015'te geleceğinin de müjdesini verdi.

Ve PS4'e özel oyunlar

Etkinlikte sadece PlayStation 4'te oynanabilecek, şu heyecan verici oyunlar da ortaya çıktı: The Order: 1886, indie oyun Entwined (bugün edinilebilir), Infamous Second Son'ın devamı niteliğindeki Infamous First Light, LittleBigPlanet 3 ve From Software'in geliştirdiği Bloodborn.

Devolver Digital'ın PS platformu için hazırladığı özel oyunlar arasında ise Broforce, kuş bakışı aksiyon oyunu Titan Souls, 2D shooter oyunu Not A Hero, Hotline Miami 2: Wrong Number ve 3 boyutlu, gizemli bulmaca çözme oyunu The Talos Principle var.

Çıkacak özel oyunlar, bunlarla da sınırlı değil. Heyecanla bekleyeceğimiz diğer oyunlar, şöyle sıralanıyorlar: Let It Die, Abzu, sevilen macera oyunu Grim Fandango, No Man's Sky.

Etkinlikte Far Cry 4 de kendini gösterdi, ancak oyun PlayStation 4'e özel olmayacak. Bu arada Sony, iki düzine free-to-play oyunun önümüzdeki aylarda PlayStation 4'ün hizmetine sunulacağının müjdesini verdi. Bunlar arasında Kingdom Under Fire 2 ve Sony'nin geliştirdiği Planetside 2 olacak.

Son olarak Sony, GTA V'in PS4 sürümü (sonbaharda gelecek), Dead Island 2, Magicka 2, Battlefield Hardline, Mortal Kombat X ve Metal Gear Solid V: The Phantom Pain gibi çok platformlu oyunların da gösterimini yaptı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

oyun fiyatlarını düşürsünler çok pahalılar...

Sen de yorum yaz