PlayStation 4'ü bırak, PlayStation 5'e bak!

PlayStation'ın 2018 falında nasıl bir cihaz görünüyor? İşte hayallerdeki PS5 ve sundukları...

  • Ümit Öncel
PS tutkunları için gelecek tahminleri
İşte geleceğin Playstation'ı!

Playstation oyun konsolu yıllar geçtikte gelişmekle beraber, daha da güzelleşiyor. Bugünkü PS3, tartışmasız görünüş anlamında en iyi PS olarak kabul ediliyor. Peki sizce 2018 yılında, PS5 nasıl görünecek? Bu sorunun cevabını tasarımcı Harold Smook veriyor. Tabii ki bu tasarım sadece bir tahmin ama Smook bu tahminin gerçekçi olduğunu iddia ediyor. Smook, tasarım konusunun her geçen gün önemini atırdığını ve Playstation'un da bu konuda rakiplerinden geri kalmayacağını düşünüyor.

Yanko tasarım firması için görev yapan Smook, 2018 yılına gelindiğinde popüler oyun konsolunun Japon tasarım ekolünden yoğun olarak etkileneceğini ve Zen akımının gelecekteki Playstation'ların görünümüne damgasını vuracağını iddia ediyor. Geleceğin bu Playstation'ını aydınlanma parıltısı anlamında gelen Enso sembolü ile birleştiren Smook, PS5 için en uygun ismin Enso olduğunu düşünüyor.

Tasarım firması Yanko, geleceğin oyun konsolunda ayrıca 4 USB girişi, terabyte seviyesinde kapasiteye sahip DVD sürücüsü, yine terabyte kapsinde SD girişeri, kablosuz bağlantı özelliği ve üç boyutlu hologram projektörü olacağını öngörüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

o.tur o.tur ipe diz ps5 mis ps3 icinde ne destanlar yaziyorlardi,
birde yil vermis 2018 diye.
ps4 o zaman 2014 demi cikacak?
Estrabim estrabim
Sagdan soldan estarabim...
diyerekten sarkimizi bitiriyoruz.

Bir kere ok daha küçük olur ps5.. O üzerinde start, R1, R2 butonları olan şey(joystick galiba:D) olmaz artık.. Beyin gücüyle çalışan oyuncaklar bile çıktı.. 2018de sony o teknolojiye geçemeyecek mi?:D

Galiba Sony önümüzdeki yıl PS4 çıkaracak. Bununla ilgili haberler dönüyordu zaten. Daha önce sarkastikgamer sitesinde bununla ilgili bir yazı haber gelmişti. Microsoftda XBOX 720 gibisinden bir konsol hazırlıyor. Bakalım hangisi kazanacak bu yarışı. Ama önemli olan bir çipli üretsinlerde bakalım.

bana göre en önemli özelliği üç boyutlu hologram projektörüne sahip olmasıdır , buna uygun olarak üretilecek oyunlar ve filmler ile bugün ancak bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz gerçekçi üç boyutlu görüntüler sunan harika bir multimedya ve oyun makinesi olur bu özelliği ile.

ha bunun dördüncusu nereyedur daa!!!???

hologram iyi deee joystick ne iş.oynanmaz onla

Bayılın LCD İcin 2Milyar ,Ayrıyetten Oyunlara Bir O kADAR Paralar Ps3 zOR Gecinirken Ps4-5 i Almayı Düşünün :) KOmedi Ya ..

babanem PS3'ü tost makinası sanmıştı :D :D :D

LCD için 2 milyar,PS3 için 1 milyar,Ayrıyetten oyunlarıda çok pahalı...Resmen parayı sokağa atıyosunuz.Yani akıl var mantık var yahu.Millet Mercedes'i,BMW'si ile yolların tozunu attırırken siz de evinizde oturur PS3'ünüzü oynarsınız ne deyim ben başka :)

For EvER Wii&DS ikilisi

1.Knight OnLine World(Pc üzerinden) 2.Metin2(Pc üzerinden) 3.Warrock(Pc üzerinden) 4.Mu Online(Pc üzerinden) 5.Cal of Duty(Ps3 üzerinden) 6.NBA 2K9(Ps3 üzerinden) 7.Pes 2009(Ps üzerinden) 8.Redstone(Pc üzerinden) 9.??(Siz belirleyin)

ps5 cok buyuleyici acaba miktarı kac olcak-?

ps 5 neredeyse 3 bin olur

analog yok bu tahmın tutmaz

Saçma bir tasarım. Bir çocuğun dahi düşünebileceği değiştirmeler yapılmış, elbette böyle olmayacaktır.

bence 5 gereksiz nintendo gibi aynı makineye daha fazla şey eklenebilir

Miktarı diilde çıktığında daha gelişmiş olur ve bütün herkes koşar bence

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play