PlayStation 4'ü yerle bir eden oyun!

Çıkışından beri PS4'ün gerisinde kalan Xbox One'ın kaderi, tek bir oyunla değişmeye başladı!

PlayStation 4'ü yerle bir eden oyun: Titanfall
Titanfall, listelerde 1 numara!

Ve sonunda Titanfall İngiltere pazarına giriş yaptı... Bilindiği üzere konsol yarışlarını PS4 bir adım önde götürüyordu. Titanfall isimli oyunsa gözüktüğü dakikadan itibaren herkesin beğenisini rahatlıkla kazanmayı başaran bir yapım haline geldi ve bekleme süreci giderek daha fazla heyecan yarattı.

Yeni yıla girdiğimiz günlerde Xbox One'a göre İngiltere pazarında yüzde 45 daha fazla satış rakamına ulaşmayı başaran PS4, bugüne kadar ülkede açık ara birinci sıradaydı. Fakat Titanfall ile bu durum değişecek gibi gözüküyor... Gamesindustry.biz'in yayınladığı rapora göre Titanfall satışları inanılması güç seviyelerde seyretmekte. Öyle görünüyor ki çıkışından bugüne kadar geçen süre itibariyle, Xbox One satın alan oyun severlerin yüzde 70'lik oranı, Titanfall'ı da almış bulunuyor. Beraberinde farklı donanım satışlarının da artış gösterdiğini beyan eden sitenin satış rakamları, Xbox One'nın da kısa sürede PS4 satışlarını yakalayacağı, hatta geçeceği yönünde önemli bir veri sağlamış durumda.

Oyunun listelere birinci sıradan giriş yapması da pek tabi ayrı bir önemli faktör zira aynı zamanda piyasaya çıkan Dark Souls II ve South Park: Stick of Truth gibi oyunlar birçok farklı platformda deneyim edilebiliyorken, Titanfall sadece Xbox ve PC'ye özel olarak üretilmiş bir yapım. Bakalım bu birincilik Xbox'ı ne kadar etkileyecek?

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Titanfall için aldım,bende

oyun resmen dehşet ötesi olmuş. her kuruşu hak ediyor. allahtan yapımcılar pc yede çıkardılar...

Ps4. Gibi bir cihaz varken xbox alanlara guluyorum estetik sifir grafik 960p kasa olarak ps4 ten cok daha buyuk ve buyuk olmasina ragmen power katini bile icine sigdiramiyip disardan adaptorlu yapmislar adaptorun buyuklugu nerdeyse ps4 kadar vede ps4 ten daha pahali akil almaz bir sacmalik xbox buna ragmen gidip alanlara guluyorum number one ps4

@19 Mar 2014 01:37 gülmeye devam et bizde keyfimize bakalım anca böyle çekemessiniz.

@19 Mar 2014 01:37 ne tesadüftür ki bizde senin gibi komik beyinli fanlara gülüyoruz :)

@19 Mar 2014 01:37 anti-aliasing sorunlarını dile getirmeme gerek yok herhalde tabi biz xbox'cılar merdiven ne bilmeyiz

Forever xbox one. Gülenler de en basitinden ellerindeki oyun kollarının analogları soyulduğunda da gülmeye devam etsinler ;)

@19 Mar 2014 11:18 Xbox zaten 2 yönüyle önde. Bir kimilerine göre analogta, iki herkese göre kinectte. Ama bu ikisi uzun vadede Sony'nin özel içerikleri ve özel oyunlarıyla yarışabilecek mi asıl konu bu.

Özel oyunları az da olsa Türkçe oynamak varken XB1 neden alayım ki?

Özel oyunları az da olsa Türkçe oynamak varken XB1 neden alayım ki?

ps4 e titanfall a alternatif oyun çıkar

Sen ps4 u begendim diye herkes onu beğenmek zorunda mi ergenus.

PS4 sahiplerinin çoğunda PC de vardır herhalde :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir