PlayStation ailesine bir yeni üye daha!

Son dönemde PlayStation 4 ile haberlere konu olan Sony, diğer PS modellerini unutmadığını gösterdi!

PlayStation ailesine bir yeni üye daha!
En büyük farkı inceliği

Son zamanlarda sürekli PS4 ile gündeme gelen Sony, bugün yaptığı açıklamada yeni PS Vita Slim'in müjdesini verdi.

Yapılan açıklamaya göre, PS Vita Slim, ön siparişe açılmış durumda ve cihazın resmi çıkış tarihi de İngiltere için 7 Şubat. Verilen bilgiler arasında ürünün etiket fiyatının 180 sterlin olacağı da belirtildi. Yeni Slim model, temelde eskisinden çok büyük farklar içermiyor. Tabii adından da anlaşılacağı gibi onun en büyük farkı, eski modele göre yüzde 20 oranında daha ince ve yüzde 15 oranında daha hafif olması. Fiyatın uygun segmente kalması içinse eskiden kullanılan OLED ekran yerine, LCD ekran yerleştirilmiş.

Sony'nin iddiasına göre tam şarj ile 6 saat oyun keyfi yaşamamız işten bile değil. Dahili 1GB depolama alanına sahip olacak olan Slim model, tıpkı eskisi gibi PS4 ile uzaktan etkileşime geçebilecek.

Etkinlikte konuşan PlayStation İngiltere Ürün Müdürü Ben Law, yıl içerisinde "stellar" adını verdikleri yeni Vita yazılımları ile oyuncuların dikkatlerini çekeceklerini bildirdi... 

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

vista mı :D

@01 Şub 2014 23:24 vista değil, vita...

Chip sayesinde ps de artik vista isletim sistemi kullanilacakmis ama 7 ye guncelleme gelicekmis merak etmeyin vatana millete hayirli ugurlu olsun.

Ne müjdesi yahu cihaz avrupada satılıyor siz neyin kafasını yaşıyorsunuz, ne içiyorsanız söyleyin de biz de içelim...

psvita sadece tv versiyonu çıkarsa fiyatları da makul yapsa alınır ps1 gibi bişey mesela 150-200 tl da olsa tadından yenmez

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir