PlayStation hacker'ının MS'le ne ilgisi var?

"Beni durdurmak için öldürmeniz lazım" diyen PS3 hacker'ı hakkında, MS'i çok kızdıracak bir iddia...

  • Gökay Özbudak
Microsoft hacker'a para mı verdi?
İşte PlayStation 3'ü kıran geohot...

Sony'ye meydan okuyan hacker GeoHot'un başı yasal konularda derde girmişti. PlayStation 3'ün korsan içerik tarafından desteklenmesini sağlayan hacker, yasal konularda bağış istedikten yalnızca iki gün sonra da parayı toplayabilmişti.

Everything HQ'nun haberine göre; GeoHot'un bu konudaki en büyük yardımcısı Microsoft olmuş. Hacker'ın yasal konulardaki parasını karşılayabilmek için büyük miktarda paran verdiği iddia edilen Microsoft'un bu hareketi, son zamanlarda hacker'lara karşı Microsoft'un duruşu düşünüldüğünde çok da mantıksız değil. Kinect için hacker'lara dava açan ancak daha sonra hemen fikrini değiştiren firma, Windows Phone 7 hacker'larını bile desteklemeye başlamıştı.

Bu desteğin yanında Sony ise hacker'lara karşı olan mücadelesini sonuna kadar götürme niyetinde. Psx- scene'de yazılanlara göre de Microsoft'un olayla ilgili bir bağlantısı bulunmuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ya arkadaşım siz bi adamın cıkıpta sonye kafa tutacagınımı sanıyorsunuz microsoft az değil tabikide xbox'u daha cok öne çıkarmak için kendi adamlarını kullanarak sonyi zehirliyor ;)

xbox'u daha cok öne çıkarmak için kendi adamlarını kullanarak sonyi zehirliyor ;)
-------
Kesinlikle alakasi yok.Kinectin kirilmasinin önune gecmesi demek kendi topuguna SIKMAk onu anladigi icin engel olmuyor cunku kendi göremedikleri bir cok yenilik aygitlar tarafindan kullanilir hale gelirken bu aygitlar daha da populer duruma geliyor. Bu durumda dogrudan MS urunlerine olumlu etki yapiyor ki SONY gibi isi yokusa surmenin fayda saglamayacagini anladi. PS3 kullanicisi olarak tek sögleyebilecegim su bir daha hic bir SONY urunu almayacagim adamlarin yazilim destegi beni sinir etmekten öteye gecmedi. MS yada APPLE gibi firmalar yazilim destegi konusunda cok daha iyi durumdalar. Bir sonraki kusak XBOX'ta XBOX almayi dusunuyorum ama suan icin PS3'ten daha iyi oyun konsolu yok ama ayni seyi yazilim icin söglemeycegim.

Arkadaşlar sony nin ekibi 1000 kişi olsa 5milyar kişiyle nasıl başecedecek.Korsan kullanmak özgür iradeye baglıdır.gelecek nesil konsollar bulut işletim sistemiile çalışacak ve korsancılar hackerlar yine serverları kandirip oyun oynayacaklar kısacası bunun sonu yok.Sony büyük yatırımlar yapmış bir firma oyunadan para kazanıyor ps3 tek basına satılırsa zarar ediyor elbette sonynin korsana karşı olması gerekki orjinal oyun ve parça satarak zarardan kara geçsin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play