Podcast seyredenlerin sayısı bir milyar oldu

Apple'ın bu alanda ulaştığı başarı, rakiplerine parmak ısırtacak gibi görünüyor!

  • Cem Şancı
Apple 1 milyar Podcast seyircisini kutluyor

Apple, düzgün bir Podcast yayın sistemi sunan tek dağıtıcı konumunda. Bu başarısında, sahip olduğu iTunes'un da payı büyük. Apple'da şimdi, 1 milyar aboneye ulaşmanın heyecanı yaşanıyor. iTunes üzerinde, Podcast'lere abone olan kişilerin sayısı 1 milyara ulaştı.

Apple'ın rakamlarına göre, iTunes'da 250 bin aktif Podcast bulunuyor. Bunların sekiz milyon bölümü toplam 100 dilde yayın yapıyor.

iTunes'ın bu başarısının arkasında, ücretsiz olarak yayın yapmaya izin vermesi yatıyor. Elbette, Apple cihazlarıyla entegre ve kolay erişilebilir olmasının da katkısı çok büyük.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

podcast da ne ki?

@28 Tem 2013 13:37 Podcasting, çoğunlukla dizi halindeki dijital medya ürünlerinin (radyo programları, videolar vs.) internet üzerinden -genellikle feed (besleme) yoluyla- bilgisayar ve taşınabilir cihazlara (cep telefonu, tablet vs.) indirilebilecek şekilde yayınlanması. Bu şekilde indirilmiş dosyalara ise podcast denir. Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Podcast

Dunya da en az 1 milyar aptal insanin oldugunu bilmek uzucu mu sevindirici mi bilemedim simdi.

@28 Tem 2013 19:14 sen değil 1 milyar aptalın, 2 milyar aptal insanın başı olabilirsin. Şahsi kanaatim tabii.

@28 Tem 2013 19:14 daha podcastin ne tür bir hizmet olduğunu ne anlama geldiğini bilmeden konuşuyorsun teknoloji ile uzaktan yakından alakan yok gelmiş yorum yapıyorsun

Kendinle o insanları karıştırma

Samsung teknoloji sinin yanında teknoloji fukarasi apple ın bu kadar satması gerçekten hayret

Samsung teknoloji sinin yanında teknoloji fukarasi apple ın bu kadar satması gerçekten hayret Ziyaretçi (Mobil) Bugün 00:34 yoruma bak. 1 milyar podcast diyo sen ne diyorsun. sanırım podcastı anlamamışsın beyin bedava.

Sen de yorum yaz