Pokémon Go, dünya çapında 200 pazara daha açılacak!

Pokémon Go'nun geliştiricileri, henüz belirli ülkelerin oynayabildiği oyun için beklenen müjdeyi verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Pokémon Go, dünya çapında 200 pazara daha açılacak

Dünya çapında ilgi gören artırılmış gerçeklik oyunu Pokémon Go, henüz sadece bazı ülkelere açık ancak kapsama alanını giderek genişletiyor.

Niantic CEO'su John Hanke, Reuters'a yaptığı bir açıklamada oyunu "yakında" 200 ülkeye daha taşımak istediklerini, bunun için sunucu kapasitesini artırdıklarını söyledi. "Yakında" sözcüğüyle ne kadar yakın bir tarihten bahsedildiğini bilmiyoruz ancak 200 ülke arasında Türkiye'nin de bulunduğunu düşünüyoruz.

Pokémon Go, hafta sonu itibariyle 26 yeni ülkeye sunulmaya başlanmıştı, ancak oyunun yeni açıldığı bölgelerdeki kullanıcılar, bağlantı sorunlarıyla karşılaşmıştı. Bir hacker grubu ise Pokémon Go sunucularını hack'lediğini söylemişti.

Hanke, oyunun Güney Kore'ye de geleceğini söyledi. Güney Kore'nin harita özellikleri, Kuzey Kore ile komşu olması nedeniyle kısıtlı ancak Hanke bunu Google ile birlikte çözeceklerini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Dünyada 194 ülke varken ve ABD, Yeni Zellanda, Avusturalya ve Avrupa Birliğinde açıldıktan sonra uzaya mı açılacakta 200 ülkeye açılacak?

@19 Temmuz 2016 09:14 çünkü bilinen ülke sayısı 236 olup tanınan ülke sayısı194 tür zeki arkadaşım :D :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play