Pokemon Go'da zararlı tehdidi!

Son günlerin fenomen mobil oyunu Pokemon Go, kötü amaçlı yazılımların ve hacker'ların bir numaralı hedefi haline gelmekte gecikmedi!

  • Cenk Atlı
Pokemon Go'da zararlı tehdidi!

Mobil platformun yeni fenomen oyunlarından "Pokemon Go"nun bu popülerliği doğal olarak hacker'ların da büyük ilgisini çekmeye başladı. Güvenlik firması Proofpoint tarafından yapılan bir araştırmada, oyunun uygulama mağazaları dışında, internette bazı kaynaklardan indirilebilen APK dosyalarında kötü amaçlı bir yazılıma rastlandığı ortaya çıktı. Yazılım kullanıcılar tarafından yüklendikten sonra hacker'lar, DroidJack adlı bir uzaktan erişim aracı sayesinde telefona tam erişim sağlayabiliyor.

Firma bu zararlıdan etkilenen Pokemon Go oyuncusu sayısının oldukça sınırlı olduğunu ifade etseler de, bu durumun yine de hacker'ların bu oyunu hedef almak için yoğun bir mesai harcadığı anlamına geldiğini belirttiler.

Her zaman olduğu gibi, özellikle Android için indireceğiniz uygulama ve oyunları Google Play dışında kalan kaynaklardan indirmemeniz gerektiğini hatırlatmakta yarar var...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

İyide bazı bölgelerde google play de gözükmüyor. Türkiye de de uygulama desteklenmediği için herkes apk yüklüyor. Böyle diyeceklerine oyunu tüm dünyaya açsın. O kadar dolaştım sadece bir pokemon buldum. Pokemon sayısını arttırsınlar. Birde bu oyun yüklü arkadaşınla pokemonları savaştırırsak çok iyi olur. Çok nüfuslu yerlerde pokemon daha çok oluyor. New york central park ta daha zevkli oluyor. Türkiye de fazla bulamadım ama yinede zevkli. Bu arada oyunu oynarken önünüze bakın.Intelislemcideolmuy

Google Play'inde pek güvenilir olmadığını geçtiğimiz günlerde yine siz haber yapmıştınız.

Bu kötü haberlere bakmadan oyunu indirmeye çalışacaktım

Sen de yorum yaz

Turhost