Pokemon Go'ya Intel Atom engeli!

Giderek bir fenomene dönüşen mobil oyun Pokemon Go'yu, bu cihazlarda oynamak ne yazık ki mümkün değildi; ama şimdi...

  • Cenk Atlı
Pokemon Go'ya Intel Atom engeli!

GÜNCELLEME: Yayınlanan son güncelleme ile birlikte, Intel işlemcili cihazlara da Pokemon Go desteği sunulmaya başlandı...

Yonga üreticisi Intel, akıllı telefon ve tabletlerden elini çekmeye başladıkça Android kullanıcıları da bu durumdan bir şekilde olumsuz etkileniyor. Son haftalarda adını sıkça duymaya başladığımız mobil oyun Pokemon Go'nun Intel Atom işlemcilere sahip Android cihazlarda çalışmaması bunun en son örneklerinden biri.

Kullanıcıların Pokemon Go'yu oynayamadıkları bir diğer platform ise Windows telefonlar, fakat bu durum oyunu piyasaya süren Niantic adlı firmanın yaptığı bilinçli bir tercih.

Arttırılmış gerçeklik teknolojisine dayanan bu popüler oyunun Atom yongalarıyla uyumlu hale gelmesi adına başlatılan kampanyada halihazırda 29 bini aşkın imza toplandı. Uygulama Atom CPU'ya sahip Asus Zenfone 2 gibi cihazlarda çalışmıyor. Pokemon Go'nun geliştirici firması Niantic Labs ise oyunun Atom işlemci uyumlu sürümünü hazırlayıp hazırlamayacaklarına dair henüz bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Asusu Zonfon Lazer 2 ve Zenfon 5 serisinde geliştirici modda çalışmasında bir sorun olmuyor. Bir kaç sıkıntı var. Tümleşlik görev Kamera ile çalışmıyor yani Kamera avı yerine oyun size bu oyunda kamerayı kullanamıyoruz arka tema kullanacağız diyor. Diğer sorun ise normladen 2 kat daha hızlı şarj tüketiyor. %90 şarjı 4 saat gibi bir sürede %10 indiriyor. Normalde diğer oyunlarda %90 şarjı 8 saat civarlarına kadar %10 yapıyordu.

Bunun olması gerçekten çok iyi oldu çünkü bnm tabletim intel işlemci taşıyor ve oynuyamıyordum artık oynuyabilirim TEŞEKKÜR EDERİM...

Mustafa2116 Zenfone 2 için pokemon go var mı ?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost