Pokémon'ları kolayca yaklayan robot!

"Tabana kuvvet" deyip tüm gün yürüyecek hali olmayanlar için yeni bir Pokémon yakalama yolu var!

  • Ercan Uğurlu
Pokémon'ları kolayca yaklayan robot!

Pokemon GO, tüm dünyayı şu sıralar adeta kasıp kavuruyor. Her ne kadar pek çok ülkede legal olarak kullanıma sunulmasa da kullanıcılar farklı yollardan Pokemon GO ediniyor ve akabinde de kendini yollara vuruyor. Saatler süren Pokemon avı sırasında, Pokemon sahibi olacağınız da kesin değil, zira önce onları yakalamalısınız.

Karşınızda bir Pokemon gördüğünüzde onu yakalayabilmeniz çok da kolay değil. Zira birkaç atış sonrasında isabet ettirememeniz ve Pokemon'u kaçırmanız işten bile değil. Buna kafa yoran bir kullanıcı ise bunu basit hale getirmiş ve Pokemon robotu geliştirmiş. Peki, nedir bu Pokemon avcısı robot? Bu videoda veya aşağıda izleyebilirsiniz.

A robot that plays Pokemon Go!A robot that plays Pokemon Go!
My weekend project - a robot that plays Pokemon Go! I basically strapped a stylus onto a Novint Falcon, threw together a basic iOS app + OSX C++ robotics control program, and used OpenCV to compute a homography between the phone screen and a camera. The end result is you can have a robot interact with the phone and perform clicks / drags on the phone screen. I also cobbled together a little GPS spoofer using Xcode's location emulator and Python. Currently, I click on where I want the robot to go and the robot follows along my path. Eventually I'd like to implement some computer vision techniques to automatically detect Pokemon, click on them, and successfully capture them all autonomously.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

GPS hack yaptıktan sonra roboto ne gerek var botu varken..

Çok fazla top harcıyor ^^

Sen de yorum yaz