Polisi bile güldüren Street View şakası!

Street View'da fark edilen bu "cinayet" görüntüsü polisi alarma geçirdi. Ama sonra...

  • Zeynel A. Öztürk
Polisi bile güldüren Street View şakası!

Google'ın Street View arabaları, farklı yönlerden şikayetler almaya ve tartışılmaya devam ediyor. Bazıları, onun giziliklerini ihlal ettiğinden şikayetçiyken bazıları, hizmetin suçluları yakalamakta kullanılabileceğini düşünüyor. Google'ın uğraştığı şikayetlerin arasında geçen sene bir Street View arabasının Botswana'da bir eşeğe çarpıp öldürdüğü iddiaları bile var.

Bunların yanında Street View arabalarına orta parmağını veya "arkasını" gösteren "yaratıcı" insanlar da var. Hayal gücünü biraz daha zorlayan bir İngiliz otomobil tamircisi Dan Thompson ise Street View arabasının kendisine doğru geldiğini fark edince fikrini uygulamak için hemen harekete geçmiş. İş arkadaşını alıp yolun ilerisine doğru koşan Thompson, hemen yere yüz üstü yatmış. Bu sırada Thompsunun arkadaşı ise onun başında, elinde ise bir balta ile poz vermiş. Bu sahne, Street View arabası tarafından kayda alınarak ölümsüz hale getirilmiş.

İkili, hiçbir şey olmamış gibi evine gidip yaşamlarına devam etmişler. Ancak görüntüleri fark eden İskoç polisi, şakadan 1 sene sonra cinayet ihtimaline karşın ikilinin ifadesini almış. İkilinin durumun şaka olduğunu polise açıklaması pek de zor olmamış.

Thompson, BBC'ye yaptığı açıklamada yaptıkları şakayı şu sözlerle anlatıyor: "Garaja koşup cinayet sahnesini hazırlamak için sadece 1 dakikam vardı. Google'a arkalarını gösteren adamların resimlerine rastlamanız mümkün, ancak biz daha ilginç bir şey yapabileceğimizi düşündük. Polis 1 sene sonra geldiğinde şakayı çoktan unutmuştuk; polisin zamanını aldığımız için onlardan özür diledik. Şakamız onları da eğlendirdi."

"Cinayet" sahnesine Google Street View'dan hala ulaşılabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yaratıcıymış valla helal olsun :)

Zaten eğer yolda biraz daha ileriye gidip geriye bakarsanız "ölen" adamın yürüyerek uzaklaştığını görebilirsiniz :)

Gülmedim.........

ahahahaha :D

burada olsa öyle şakacıları tekme tokat eşek sudan gelinceye kadar döverlerdi emin olun.

Hahaah komedi :)

Sen de yorum yaz