Politik tartışmaları engelleyen eklenti!

Facebook'u siyaset meydanına çeviren arkadaşlarınızdan bıktıysanız, Chrome'un size bir önerisi var!

  • Zeynel A. Öztürk
Politik tartışmaları engelleyen Chrome eklentisi!

ABD halkı yaklaşık 2 hafta sonra başkanlık seçimleri için oy verecek. Sosyal ağlardaki Obama ve Romney tartışmalarından sıkılanlar ise yeni bir Chrome eklentisi ile Facebook haber kaynağını politik konuşmalardan temizleyebiliyorlar.

Unpolitic.me Chrome eklentisi yüklendiğinde kullanıcının haber kaynağındaki politik anahtar kelimeleri arıyor. Politik içerik bulunduğunda haber kaynağından hemen kaldırılıyor ve yerine kullanıcının istediği RSS kaynaklı bir görsel yerleştiriliyor. Varsayılan kaynak ise kedi fotoğrafları olarak belirlenmiş.

Eklenti, Buzfeed ve Unbaby.me'nin ortak çalışması sonucunda ortaya çıkarılmış. Unbaby.me, kullanıcıların haber kaynaklarındaki bebek fotoğraflarını kaldırmaya yardımcı oluyordu.

Unpolitic.me'nin filtrelediği anahtar kelimeler arasında "romney," "obama," "ron paul," "paul ryan," ve "reagan," gibi isimler var. Bunun yanında "bütçe açığı," "vergiler," "fox news" gibi politik kelimeler de engellenmiş bulunuyor. Listeye kendi anahtar kelimelerinizi eklemenize de izin veriliyor.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bizim içinde bir hayır sever yapsa twitter için çok iyi olur sıkıldık twitter ve facebooktan hergün spor ve siyaset konuşan insanlardan..

kedidir o kedi

ah gugıl ah böyle boş işlerle hayatın ömrün geçiyor....

Faydalı bir şey olur, siyasetten haz etmem zaten o yüzden sürekli o partiye bu partiye sataşanlardan kurtulmuş olurum.

daha Türkiye de siyasi sorunlar çözülmedi kim konuşacak Obama yı Ryanı...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play