Popüler YouTube kanalı çuvalladı!

Popüler YouTube kanalı işleri biraz daha büyütmek için ABD Patent Ofisi'ne gitti, olanlar oldu!

Popüler YouTube kanalı tepkilere boğuldu!

YouTube'un en popüler kanallarından biri olan Fine Brothers, Oculus Rift'ten 1990'ların internetine neredeyse her şeye verdikleri "tepkilerle" başarılı bir kariyere imza atıyorlar. İkili başarısını "tepki" ("react") kelimesini markalaştırarak pekiştirmek istiyor.

Kardeşlerin amacı, kanala özel React şovlarını herkesin yapabilmesini sağlayacak araçlar ve destek sağlayarak daha çok para kazanmak. İkili, bunun için geçtiğimiz Temmuz ayında ABD Patent ve Marka Ofisi'ne başvurarak "React" sözcüğünün marka hakkını almak istemiş.

Ancak görünen o ki ikilinin bu son kararı, kanalın takipçileri tarafından pek hoş karşılanmadı. Fine Brothers, sözcüğün sadece "eğlence hizmetleri" altındaki hakkını almak istiyor, ancak duyurunun yapıldığı videonun aldığı 233.000 olumsuz oy, işlerin pek yolunda gitmediğini gösteriyor. Kardeşler, videonun beğenilmemesi üzerine planlarını detaylandıran bir başka video daha paylaştı. Ancak şu an itibariyle iki video da yayından kaldırılmış bulunuyor.

Bir avukata göre kardeşler, lisanslama planlarını açıklayarak büyük bir hataya düştüler. Öyle ki ikili bir ay daha sessiz durmayı başarsaydı, kimse fark etmeden markayı gerçekten almayı başarabilirdi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

You tubede bir kowboy filimi izleyeyim dedim reklamdan filmi izleyemedim şampuan reklami araba reklami derken filimi nasil kapattim bilemedim.okadar para kazaniyirlar ama hala gözleri parada .

@02 Şubat 2016 21:46 hiç youtube a girmesek inanıcaz

@02 Şubat 2016 21:46 Hafta sonu kovboy filmi tv de çıkıyor oradan izle. Kanalı zaten biliyorsundur.

@02 Şubat 2016 21:46 Gerçekler bunlar adam doğru söylüyor.

@02 Şubat 2016 21:46 Chrome'ye Adblock Plus uzantısını ekle. O zaman düzelir diye düşünüyorum. Ama olmazsa bile en azından internette gezinirken karşına çıkabilecek reklamları engellemiş olursun.

@03 Şubat 2016 00:28 sana yalan borcummu var.gördüklerimi yazdim buraya ister inan ister inanma.

@02 Şubat 2016 21:46 Ayrıca bunlara neden kimsenin dur demediğini sorarsanız her yerde hırsızların ağa olarak görülmesindendir. Diğerleri de bize de düşer bir gün diye yalakalanır ve hile-hurdaların üzerini örterler.

@03 Şubat 2016 19:23 Chrome yerine Firefox kullanınmanızı tavsiye ederim. Böylece size kimse "o eleştirdiğin firmanın ürününü kullanıyorsun" da diyemez. Daha özgür olursunuz. ;-)

@03 Şubat 2016 19:23 Hani Youtube da Chrome da Alphabet'in ürünü ya o bakımdan.

Cozum odakli yasayalim.. Eagle get ile once videoyu indir. Sonra izle .. Reklamlar indirilen videoya eklenmiyor.

@06 Şubat 2016 08:04 2 saatlik kowboy filminin nesini indireyim allah askina bumudur çözüm ?alti üstü bir filim bakacaktim onunda baktirmadilar zaten

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir