Porsche Mission E konsepti gerçeğe dönüşüyor!

Porsche'nin müthiş elektrikli otomobil konsepti Mission E, gerçeğe dönüşüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Porsche Mission E konsepti gerçeğe dönüşüyor!

Bugün Porsche'ye ait melez-elektrikli bir dizi otomobil arasında seçim yapmanız mümkün. Ancak firmanın halen gücünü tamamen pilden alan bir otomobili yok.

Porsche'nin Mission E konseptini üretim modeline dönüştürmek üzere aldığı izinle bu durum, 2020'de değişecek. Porsche'un yönetim kurulu başkanı Dr. Wolfgang Porsche, yaptığı açıklamada Mission E ile markanın geleceği hakkında önemli bir beyanda bulunduklarını söyledi ve şunları ekledi: "Porsche, bu müthiş spor otomobili sayesinde hızla değişen otomobil dünyasında ön taraftaki konumunu koruyacaktır."

Mission E konsepti ilk kez Eylül'deki Frankfurt Motor Show'da ortaya çıkmış ve herkesi etkilemişti. Bir 911, Panamera ve uzay gemisinin karışımını andıran otomobilin elektrikli motorları, yaklaşık 600 beygir gücü sunuyor. Mission E'nin menzili ise yaklaşık 500 km. Bu rakamların otomobilin üretime geçmesiyle düşmesi muhtemel, çünkü konseptler gerçeğe dönüşmesi çok pahalı çözümlere sahip olabiliyorlar.

Porsche Mission E'nin Tesla'nın en spor modeli Model S P90D'nin fiyatıyla yarışacağına inanılıyor. P90D şu an 119.200 dolara satışa sunuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

RX-Vision daha güzel

Bunlar araba üretmeyi bilselerdi Paul Walker ölmezdi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play