Portal'ı hesap makinesine port ettiler!

İnanması güç, ama bu oyunu hesap makinesinde çalıştırmayı başardılar!

  • Zeynel A. Öztürk
Portal'ı hesap makinesine port ettiler!

Hacker'ların ellerine düşen hesap makineleri, bazen sıradışı işler yapmak zorunda kalabiliyorlar. "Builderboy" lakaplı bir hacker, Texas Instruments Ti-83 ve Ti-84 grafik hesap makinelerine Portal'ı getirmeyi başardı.

Hesap makinesine port edilen oyun tabi ki 3 boyutlu efektlere ve renklere sahip değil. Ancak Portal'ın bir hesap makinesinde çalışıyor olması, sanırız sizi yeteri kadar etkilemiştir. Builderboy bununla da kalmamış ve hazırladığı port için 38 seviye meydana getirmiş. Portal portuna bu adresten ulaşılabiliyor.

Portal, grafik hesap makinesinde böyle çalışıyor! Videomuzda...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Sevmedim, sanki mecburdum sevmeye.

İyide bu bir port değil bir yeniden yapım!

bende playstation 1`i hacklemiştim hemde içini açmadan. bunu yapabilmek için bir tane orjinal oyun cd si (playstation yanında gelen demo cd si var zaten) ve gamer code cihazı gerekiyor gamer cihazı oyunlarda hile yapmak dışında vcd film oynatmaya da yarıyor ancak chip takılmamış playstation cihazda vcd film izleyebilmek için tek yol orjinal cd yi cihaza okutmak, korsan oyunlara önlem olarak orjinal oyun cd sinede bulunan kodu gamer cihazı hafızasında tutuyor orjinal oyun cd sini çıkarıp yerine korsan oyun cd sini takıp gamer cihazındaki film tuşunu oyun konumuna getirip start a basıyoruz chip taktırmadan korsan oyun oynamanın keyfini çıkarabiliriz ancak oyunlar ntsc olduğundan siyah beyaz oynayabilirsiniz pal oyunlarda ise renkler soluktu.

EMEĞE SAYGI

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play