Prestigio'dan yeni Windows'lu tablet

Prestigio'nun Windows işletim sistemine sahip ilk tablet bilgisayar modeli Visconte, satışa sunuldu!

Prestigio'dan yeni Windows'lu tablet

Yenilikçi teknoloji ürünleri dünyanın 85 ülkesinde satılan Prestigio'nun Windows işletim sistemine sahip ilk tablet bilgisayar modeli Visconte Türkiye'de satışa çıktı.
Prestigio Visconte, Intel'in 64 bit mimarisine sahip yeni nesil çift çekirdekli Celeron işlemcisini kullanan ilk cihazlardan birisi olma özelliğini taşıyor. 1.46 GHz hızındaki işlemci bir önceki nesil Atom işlemcilere göre 2 kata kadar daha yüksek işlem performansı ve 3 kata kadar daha yüksek grafik performansı sunuyor.

Prestigio Visconte hem iş hem de eğlence için tek bir cihaz isteyenleri hedefliyor. 1200x800 piksel ekran çözünürlüğü sunan Visconte tablet, 32 GB ve 64 GB depolama alanı seçeneği ile geliyor. Micro SD kart desteği sayesinde depolama alanı 64 GB daha artırılabiliyor. Visconte'nin sadece Wi-Fi özellikli modeli ile birlikte hem Wi-Fi hem de 3G destekli modelleri de bulunuyor. Visconte Pro modelinde ise Windows 8.1 Pro işletim sistemi bulunuyor. Prestigio Visconte hem iş hem de eğitim dünyası için kullanıcıların bütün beklentilerini karşılıyor. Microsoft Office Home and Student 2013 uygulaması Prestigio kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor.

Prestigio Visconte'nin 10 noktadan dokunmatik ekranı ile ister dokunarak, ister bir stylus kalem ile isterseniz de fare ve klavye aracılığıyla Word, Excel, PowerPoint ve One Note uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. SkyDrive uygulaması sayesinde buluttaki dosyalarınıza istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz.

Prestigio Visconte Pro modeli, en son Windows sürümü ile çalışması sayesinde şirket verilerine güvenli ulaşım ve VPN kullanımı gibi çalışanlar için kritik öneme sahip işlemlerde son derece güçlü bir cihaz olma özelliği taşıyor. Prestigio Visconte Pro geniş uygulama seçeneğine sahip olmasının yanında ofis içindeki yazıcı, tarayıcı ve kamera gibi cihazlarla kolayca bağlantı kurulmasını da sağlıyor.

Siarhei Kostevich'in açıklamaları

Prestigio Yönetim Kurulu Başkanı Siarhei Kostevich yaptığı açıklamada, "Prestigio Visconte, dokunmatik ekranlı hepsi bir arada bilgisayar Prestigio MultiBord ile birlikte eksiksiz bir çözüm sunarak iş ve eğitim dünyası işbirliklerini yeni bir seviyeye taşıyan çok önemli bir yeniliktir. Ayrıca her zaman olduğu gibi bunu cazip bir fiyatla sunuyoruz." dedi.
Prestigio Visconte'nin pazara sunulması hakkında bir açıklama yapan Microsoft Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Don Grantham ise, "Windows, dünya üzerindeki 1 milyardan fazla kişinin hayatının temel bir parçası. Windows, eğlenceden iş hayatına, kurumsal BT yönetiminden internet uygulamalarına kadar diğer tüm işletim sistemlerinden daha fazla kişi tarafından kullanılıyor. Yeni Windows işletim sistemli Prestigio tabletin tanıtılması ile birlikte daha fazla işyeri ve eğitim kurumunun Windows'un üstünlüklerinden yararlanmasını bekliyoruz. Bu yeni tablet Windows tabanlı cihaz ve uygulama ailesinin bir parçası olarak hem bireysel kullanıcıların hem de çalışanların en çok önem verdikleri işlerde güçlenmelerini sağlayacak." dedi.

Opsiyonel olarak sunulan ve stant olarak da kullanılabilen Prestigio Bluetooth Klavye ile daha kolay bir çalışma imkanı sunan Prestigio Visconte'nin IPS ekranı geniş bir görüş açısı sunarken canlı renkler ve yüksek kontrast oranı ile de beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Android değilmiş bu güzel işte :) tercihim her zaman Windows olacak.

Nerede satılıyor acaba? Ürünleri piyasaya çıkarıyorlar, almak istesen nerede alacaksın belli değil? Casper windows tablette aynı idi, televizyonda reklamları vardı. Kendi web sitesinde ürün bile yoktu. Şaka gibiler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir