Prisma tam anlamıyla Android'de!

Fotoğraflarınızı yapay zekayla filtreleyen son günlerin popüler uygulaması, beta'dan çıkarak indirmeye sunuldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Prisma tam anlamıyla Android'de!

Mobil uygulamalarda son günlerde adı sıkça anılan Prisma, Android'e tam anlamıyla taşındı. Yani uygulamayı kullanmak için beta davetiyesi beklemenize artık gerek yok; Google Play üzerinden hemen indirebilirsiniz.

Android için sadece birkaç önce beta sürümü yayınlanan uygulamanın bu kadar çabuk final sürüme ulaşması şaşırtıcı. Sanırız Prisma uygulaması henüz sıcakken, ilgi fazla dağılmadan harekete geçmek istiyor. Prisma, fotoğraflarınızı yağlı boyayla yapılmış tablolara veya sanat çalışmalarına dönüştürmeye çalışan ilk uygulama değil, ancak diğerlerinden bir farkı var: Uygulama, fotoğraflarınızın gerçek insanlar tarafından çizilmiş gibi görünmesini sağlamak için yapay zekadan faydalanıyor.

Prisma'nın kurucu ortağından gelen istatistikler, uygulamanın kısa süre içinde 400 milyon fotoğraf üzerinde kullanıldığını, yalnızca iOS'ta 10,6 milyon kez indirildiğini, günlük 1,55 milyon aktif kullanıcısının olduğunu, günde en fazla 700 bin kez indirildiğini söylüyor.

Firmanın tanıtımını yapmış olduğu video desteğinin ise "bir iki haftaya" gelmesi bekleniyor. Prisma, sunduğu stillerin "en az popüler" olanlarını sileceğini söylüyor - bu ilginç hamle bazı kullanıcıları üzecek, ancak uygulama sadece en üst kalitedeki filtreleri sunmakta kararlı.

Sahte Prisma'lara dikkat

Prisma Google Play'e yeni eklendiğinden, "Prisma" sözcüğünü arattığınızda karşınıza sahte uygulamalar gelebiliyor. Bu tür uygulamalardan korunmak için yayıncının adının "Prisma Labs. inc" olmasına dikkat etmeniz veya aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız yeterli.

Google Play Store bağlantısı: Prisma

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Çok yavaş. Henüz bir fotoğrafı düzenleyemedim.

Uygulama muhtemelen iyidir. Yani öyle olabileceğini düşünüyoruz. Ne yazık ki resim düzenleme işlemi telefonda değil de adamların sunucularında yapıldğından, çokça katılımlı bir uygulama kullanım süreci olduğunda "Prisma sunucuları aşırı yoğunluktan dolayı kullanılamamaktadır" tarzında havalı bir cümleyle uygulamayı ilk defa kullanıp etrafa hava atmak isteyen hevesli insanlarımızı geri püskürtüyor. O zaman ne yapıyoruz? Tebrik ediyor ve önümüzdeki maçlara bakıyoruz.

Sürekli şuan çok fazla kullanıcı talepte bulunduğu için size hizmet veremiyoruz gibi bir cevap ile karşılaşıyorsunuz.. bir efekt uygulamak için dahi internete ve bulut sunucuya ihtiyaç duyuyor olması çok büyük bir eksi... Saatlerdir tek bir resim için dahi kullanmak mümkün olmadı, hep aynı cevap "Prisma over capacity" ...

Uygulama, yarım saatte 2 fotoğrafı işleyebildi. Sonuç oldukça güzel olmasına rağmen, işlemleri online yapması ve sunucularının yetersiz kalması sebebiyle şu an için kullanılabilir bir uygulama değil.

Sen de yorum yaz