Pro Camera, bu Nokia Lumia'lara da geliyor!

Nokia'nın, Lumia 1020 ile beraber "eski" konumuna düşen bu Lumia modellerine de bir müjdesi var!

  • Zeynel A. Öztürk
Pro Camera, diğer Lumia'lara da geliyor!

Nokia Lumia 1020'nin Pro Camera uygulaması, cihazın 41 megapiksellik kamerası için çok sayıda ek işlev sunuyor. Ancak bu uygulamanın sadece Lumia 1020 ile sınırlı kalmayacağı, diğer üç Lumia cihazına da sunulacağı ortaya çıktı.

Nokia'nın blog'unda yapılan açıklamada şirket, Pro Camera yazılımının Lumia 920, 925 ve 928'e ekleneceğini onayladı. Bu cihazların üçü de Pro Camera işlevlerini kullanmak üzere gerekli PureView donanımlarına sahipler. Ancak bu ceplere sahip kullanıcılar, yeni uygulamaya kavuşabilmek için biraz daha beklemek zorundalar. Zira Pro Camera işlevleri, Nokia'nın Amber firmware güncellemesiyle beraber sunulacak. Lumia 925, hali hazırda Amber ile geliyor ancak yeni işlevleri almaya devam ediyor.

Blog'da Pro Camera'nın kullanıcıya sağladığı denetim zenginliğinden, ISO değerlerini, beyaz dengesini değiştirebilmekten, manuel odaklanmadan ve benzer kamera işlevlerinden de bahsediliyor. Pro Camera'nın sundukları kafanızı karıştırıyorsa, endişelenmenize gerek yok. Uygulama içindeki kılavuz, daha profesyonel kareler yakalamanız için size yardımcı olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

İşte bu güzel bir haber..

mutlu oldum.

620 kullananlara bir şey yok mu :(

@13 Tem 2013 16:05 vardır ama pro camera pureview lı telefonlara gelecek. Ayrıca Nokia Imaging SDK sınıda yayınladı bu sayede tüm wp8 telefonlara geliştiriciler tarafından farklı kamera uygulamalarıda çıkacaktır.

@13 Tem 2013 16:05 620 kullanıcıları Amber ile Smart Camera alıcak, Pureview ve OIS olmadığı için Pro Camera bize gelse bile biz onu tam kapasitede kullanamayız. Bu arada, Lumia 1020'de Pro Camera'yı denemek için sabırsızlanıyorum!!!

En iyi akıllı telefon SAMSUNG

@13 Tem 2013 18:54 Ö f f f işiniz gücünüz fanboyluk :L

Nokia her zaman kullanıcılarını düşünüyor. İşte bu yüzden kazanacak.

@GreeNs Ne yazık ki Microsoft'a sarıldı ama microsoft win8'de olduğu gibi tüketiciyi dinlemiyor

@14 Tem 2013 00:06 Tüketiciyi dinlemiyor değil, tüketicinin istediğini kendi gelecek planlarına göre yapıyor. Kısacası MS kendi geleceğini de düşünüyor.

Boşuna lumia820 almışım keşke 300daha verip l920 alsaymışım

Yarın Windows Phone 9 çıktığında göreceğiz Windows Phone 9 geçirecekler mi yoksa orda bırakacaklarını ios bile güncelleniyor

620lere radyo bile gelmedi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play