Project Ara'dan yeni bir video!

Google'ın heyecan verici modüler telefon projesinden yeni bir video daha ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Project Ara'dan yeni bir video! Google'ın heyecan verici modüler telefon projesinden yeni bir video ortaya çıktı!

Parçaları ayrılıp birleştirilebilen, böylelikle istediğiniz bileşenleri sizin seçmenize izin veren telefon konseptini ilk kez Eylül 2013'te Phonebloks'un yayınladığı videoyla görmüştük. Konsept, tüketicilerin ve firmaların ilgisini çekmiş, daha sonra o sırada Google'ın kontrolünde bulunan Motorola'nın da kendi modüler telefonu Project Ara üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Ortak hedeflere sahip olduklarını fark eden Motorola ve Phonebloks, en iyi sonucu almak üzere beraber çalışmaya karar vermişlerdi. Google, Motorola Mobility'yi Lenovo'ya satmış olsa da Project Ara'dan sorumlu olan Advanced Technologies And Projects takımını hala elinde bulunduruyor. Proje tamamlanmaktan çok uzak olsa da takım, cihazın son halinde gerçeğe dönüşebilecek ilginç tasarım, işlev ve fikirler üretiyor. Bunlardan bir tanesi, değiştirilebilir modülleri bir arada tutmaya yarayan mıknatıslar. Telefonun bir başka özelliği ise modüllerin telefonun dış görünümünü kişiselleştirmek için farklı renk, doku ve tasarımlarla sunulması.

Project Ara için ilk halka açık konferans olan Ara Developer Conference, 15-16 Nisan 2014'te düzenlenecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

saçmalık milletin ne istediği ortada ve bunların kafası neden buna basmıyor bunu yapmıyorlar...

Nasıl heyecanlandım anlatamam. Bu arada test yaparken Windows kullanıldığını söylememe gerek yok sanırım :D Eee tabi Chrome OS 'a hiç bir şey kurulamadığından normal bir durum.

Sizin gibilere kalsa dünya bir adim iileri gitmez üretkenllik sifir sürekli elestiri 30lariniza gelince de kahveden cikmazsiniz. Zaten tas dizmeye baslamissinizdir.

Sen de yorum yaz