PS Vita'da kullanıcıları kızdıran sınırlama!

GB'larca boş yeriniz varken onu kullanamamak... Bu cihazı alanlar; işte bu sorunla boğuşuyor!

PS Vita'da kullanıcıları kızdıran sınırlama!
Sony'den yeni bir yama bekleniyor

Günümüzde taşınabilir konsol denildiği zaman akla ilk gelen cihaz PlayStation Vita'dır. Kendisi hala cebimizde taşıyabildiğimiz en güçlü oyun konsolu olma özelliğine sahip. Fakat öyle gözüküyor ki onun bile bazı sınırları var...

NeoGAF isimli bir forum sitesinin üyelerinden "shagg_187" isimli şahıs, PS Vita'nın 100 uygulamadan daha fazlasını kaldıramadığını çekmiş olduğu hata mesajı fotoğrafı ile site üzerinden paylaştı. 101. uygulamasını kurduğu anda aldığı hata mesajında, PS Vita'nın en fazla 100 uygulamayı aynı anda kıllanabileceğini, 101. uygulamayı kurmak için önce eski uygulamalardan bir tanesinin silinmesi gerektiği yazıyor. Kendisi ise forumda başlattığı başlıkta, "Madem istediğim kadar oyun ve uygulamayı cihazımda depolayamıyorum, 32GB'lık sabit diskin ne anlamı var?" diyor.

Kullandığı uygulamalar arasında 50 tane "minis," 10 adet PSOne oyunu, 20 tane olmazsa olmaz uygulama ve 20 adet Vita / PSP oyunu bulunduğunu beyan eden shagg_187, durumdan bir hayli mutsuz zira halen 9GB'lık boş alanı olmasına rağmen, hiçbir şekilde kullanamıyor. Kendisi ve forumda bu konu hakkında konuşan birçok kişi, 101. uygulamanın kullanılabilir olduğunu gördükleri güne kadar, PS Vita için hiçbir satın alma yapmayacaklarını dile getirdiler.

Sony ise konu hakkında bir internet sitesine verdiği ufak açıklamada, donanım ve yazılımın ekibinin konu hakkında çalıştığına değindi. Nitekim henüz herhangi bir yama tarihi söz konusu değil.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Şaka gibi... Acaba ps3 te varmı böyle bir sınırlama.. Henüz o kadar oyun yüklemedik ama belkide vardır... 100 uygulama ne ya. Hepsini kullanıyormu acaba :?

ben daha 60 a gelemedim

İnsanoğlu doyumsuz. Bilgisayara da 150 tane oyun kurduktan sonra format ihtiyacı hissederler.

Bence bir bildikleri vardır sonrada sistem çöküyor falan derler 200 mb dan sonra yavaşlar falan şimdi

100 uygulamamı? fazla değilmi? Şayet benim pcdeki uygulamalarım(oyun ve prog)ım toplamı 12-13ü geçmez. Sadeliği severim:)))

100 uygulama bence de fazla. Bi de bence o kadar uygulamadan sonra cihazın daha fazla uygulama kaldıramayacağını mühendisler bilmiyodu, nasılsa kimse o kadar yüklemez diye düşünüp dikkat etmemiş olmalılar :)

@22 Oca 2013 23:49 Kullandığınız bütün rogramlardaki hata mesajları programların bir parçasıdır, sistemi yazan programcıların bunu farketmeden yapmış olması mümkün değil çünkü hata mesajlarını ve nerelerde görüntüleceklerinide yine onlar yazıyor.

konu 100 uygulama değil, 32gb alan gerekli mi gereksiz mi bu...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir