PS3 Ancak Eylül'de Avrupa'da

İnternetteki son söylentilere göre PS3 Avrupa'ya ancak Eylül ayında ulaşacak.

  • Recep Baltaş

Sony'nin "Worldwide Studios" başkanı Phil Harrison yakın zamanda resmi PlayStation derginse yaptığı bir açıklamada PS3'ün Avrupa çıkış tarihinin Mart ayı olduğu konusunda kesin bir ifade yapmak istemediğini bildirdi.

Bu bildirim üzerine Sony hemen kolları sıvayarak tekrar PS3'ün Avrupa çıkış tarihinin Mart ayı olacağını yineledi. Buna rağmen spekülasyonlar devam ediyor.

Kimi kesimler PS3'ün Avrupa'ya Nisan ayında ulaşacağını söylerken bir başka kaynaktan gelen haber konsolun Avrupa'ya Eylül gibi geç bir zamanda ulaşacağını bildiriyor. Bunun nedeninin ise bileşenlerin üretim için yeterli olmaması ve yaz ayında da konsol çıkmayacağı için çıkışın Eylül'e erteleneceği olduğu söyleniyor.

Sony UK ile yapılan görüşmelerde firma sözcüsü, konsolu Mart ayına hazır etmek için %100 oranla çalıştıklarını bildirdi. Yine Sony Avrupa patronu, konsolu Mart ayında çıkarmak için tam yol ilerlediklerini bildirdi.

Sony'nin PS3'ü Avrupa'da ne zaman çıkacak bilinmez ama bu esnada XBOX360 ve Wii'nin ekmeğine bal sürüleceği kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

avrupaya gec cikmasi daha iyi oldu abd de cikan bazi PS3lerin toplatildigi soyleniyor. . .
Ben PS3 u begendim baya iyi:) hele NBA07 oynamak inanilmazz...

daha hafta sonu playstation 3' ü denedim. bursa da var. test amacıyla bir iki oyunda oynadım. çok güzel görüntü bakımından bilgisayar oyunlarından daha iyi. en azından bana öyle geldi. bizi avrupa birliğine almadıklarına sevindim yoksa mart' tan önce göremeyecektik PS3' ü...

Sen de yorum yaz