PS3 en sonunda Wii'ye mi benzeyecek?

Dedikodulara göre PS3 için Wii'nin kumandasına benzeyen yeni bir kol sistemi geliştiriliyor.

PS3 en sonunda Wii'ye mi benzeyecek?
Kumanda kolları: PS3 en sonunda Wii'ye mi benzeyecek?

Internet'te yayılan dedikodulara göre Sony PS3 için Wii tarzı kablosuz ve denge sensorlu bir kumanda kolu geliştirdi ve bu kolun testlerini küçük test grupları üzerinde gerçekleştirmeye başladı bile...

Geliştirilen ilk oyunların tenis, eskrim ve badminton olduğundan söz ediliyor. Sony yetkilileri bu iddialar karşısında herhangi bir açıklama yapmayı reddediyorlar. Bu arada iddiayı öne süren Playstation Lifestyle blog'u da gizemli bir şekilde kapatıldı. Kapatılmadan önce verilen bilgilerde yeni kumandanın inanılmaz bir keskinliğe sahip olduğu ve performans olarak Wii'den daha iyi olduğundan bahsediliyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Yeni teknoloji yeni fiyat demek :) Öyle bir kumanda sistemi çıkarsa ona uygun oyunlar da mutlak çıkarılmak zorunda kalacak ve zaten kopya oyun çalıştırmayan PS3 iyicene masraflı hale gelecek. Ayrıca Wiiden çalıntı dedikoduları da alıp başını gidecek. Allah Sony'ye ve PS3 kullanıcılarına sabır versin :)

playstation klasikleşmiş olan kumandasını değiştirirse bi daha oynamam!!!

bildigm kadarıyla ps3ün ilk resimlerinde zaten oyun kolu olarak bunlar vardı...ay çöreği style:D

hırsızlık diye birşey varsa bu hırsızlıktır

herkese xbox 360 tavsiye ederim. fiyati cok daha uygun, grafik kalitesi olarak da ayni, hic degisen bir sey yok. üstelik kopya oyunlari da rahatlikla oynatabiliyor.

darısı pc lerin başına pc lerede yaparlar böyle sistemler umarım en yakında zamanda.

Sony titresim olayinda telif haklari yüzüne ps3 titresim destegi olmadan cikmisti sonrasinda anlasarak bunu cözdüler.
Makinenin satisinin durmasina ve pek cok olaya sebeb olur bu tarz denemeleri eee pc icinde yapmislar ama sonrasinda bu tarz olaylar mahkemede milyarlarca dolar tazminat ödemeye sebeb oluyor.
Nintendo elindeki teknolejiyi zaten satmak zorunda kanunen belirli bir süresi var ama o süre doldugunda bile herkezden telif haklarini almaya devam edecek özellikle büyük sirketlere bu son derece pahaliya patliyor.
Basit bir kod kullanimi dahi dünyada gelismis ulkelerde 400 500 milyon dolar hatta bazen 1 2 milyar dolar cezaya sebeb oluyor.
Nintendonun yaptigi olay ileride diger firmalarda kullanacak neticede yasal olarak bunu satin almaya diger firmalarin hakki var ama bu kac sene onu tam bilmiyorum.
Ama kesinlikle 1 sonraki nesil oyun makinelerinde bu olay hepsinde dahada gelismis sekilde kullanilacak.
Microsoftun simdiden Blueray icin Sony ile anlasmasi gibi.

wii nin tek artısı bu kumanda kolu
bana göre sony bu şekilde wii satışlarını ps3 e çevirmeye çalışıyor

nintendo'nun konsolunun ezici üstünlüğü karşısında sony satışlarını arttırmak için böyle bir strateji geliştirmiş

ama ii de xbox 360 ın türkiye de satısı yok diye biliyorum.hadi bi şekilde bulduk diyelim ee oyunlarınında satısı yok ki kopyasını üretsinler.keşke olsaydı ama...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir