PS3 kendi evinde Xbox 360'a boyun eğdi!

PlayStation 3 kendi evinde bozguna uğradı. Peki ama Xbox 360 PS3'ü nasıl devirdi?

PS3 kendi evinde Xbox 360'a boyun eğdi!
Manga gücü: Japon'lar Tales of Vesperia tarzını seviyorlar.

Microsoft, Xbox tarihinde ilk kez rakibi Sony'yi konsol savaşında kendi evinde yendi. Xbox 360 ağustos ayının ilk haftasında PlayStation 3'ten iki kat daha fazla sattı. Sebep: Manga oyunu "Tales of Vesperia" nın çıkışı.

Medya hizmeti Ascii'ye göre Microsoft bahsi geçen süre içerisinde 28.116 konsol satarken, Sony 10.705 adet satabildi. Namco Bandai'nin oyunu Japonya'da ilk haftasında 100.000 adet sattı.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

insanlar atari oynamktan ne zevk alırlar anlamıyom şahsen !

HD ekranim olmadigi surece,bluray yaziciim olmaddi surece
xbox 360 ta ps 3 te hayal..

oyunlara para nasil yetistireceigz yahu? 160 ytl yi hangi babayigit turkiyede sadece bir oyun icin verebiliyor?
orjinal-korsan davasina donmesin olay ama cidden 160-200 ytl arasi oyunlara sahip olan bir konsolu almak,kullanmak biz normal insanlara gore degil.cok param var dugunlerde dolar bile serpenlerdenim diyorsaniz orasi baska...

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
insanlar atari oynamktan ne zevk alırlar anlamıyom şahsen !
19 Ağustos 2008 Salı, 13:16

Bunun için azıcık insan olmaya gayret etmek yeterli

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
insanlar atari oynamktan ne zevk alırlar anlamıyom şahsen !
19 Ağustos 2008 Salı, 13:16

Bunun için azıcık insan olmaya gayret etmek yeterli
19 Ağustos 2008 Salı, 17:18

arkadaşım bu lafı sokmak için çok mu düşündün. yoksa du cümle ile mi doğmuştun. laf soktuğun arkadaş belki yaşı elvermediği için veya hiç sahip olmadığı için atari oynamanın zevkine anlam veremiyor olabilir. burada sana düşen kendisi için " umarım edinme şansın olur ve anlarsın" demekten başka birşey değildi, bence. belki de gerçekten beğenmemiştir ve zaten direkt pc ile başlamıştır oyunculuk kariyerine. ama yok ben lafımı sakınmam ve bol bulmuşken saçarım, değil mi? işte burada kimin ne kadar gayret göstermesi gerektiği ortaya çıkıyor.

LordShadow

"Bunun için azıcık insan olmaya gayret etmek yeterli" diyen arkadaşın oyun fanatiği olduğunu varsayarak kızgın bir anına denk geldiğini düşünüyorum. Sinirli olmasaydı bizim niçin oyunları bu kadar sevdiğimizi anlatabilirdi belki. Bu durumda ben anlatayım.
Ailenizin sizi büyütmeye çalıştığı ortamdaki akranlarınızın dışarda oyun oynarken en ufak bir anlaşmazlıkta ağza alınmayacak küfürler etmesi, hatta fiziksel olarak da saldırması ve bu çoçukların ailelerinin de kendileri gibi olmaları yüzünden aileniz sizin dışarıda oyun oynamanızı istemeyebilir. Evdeki hapis hayatınız başlar. Hapisteki mutsuzluğunuzu gören aileniz "ne yapsak da bu çocuğu mutlu etsek" diye düşünebilir. Akıllarına gelen en makul çözümse bir atari almaktır. "Akranlarınızla" oyun oynamanız gerekirken kendinize başka bir uğraş bulmuşsunuzdur. Hatta sizinle aynı durumu yaşayan çocuklarla bir araya gelerek oynamaya da başlamışsınızdır. Hapiste edindiğiniz bu "arkadaş" hayatınız boyunca en iyi dostlarınızdan biri olarak kalacaktır.
Umarım benim gibi arkadaşların niçin atariden zevk aldığını anlatabilmişimdir. Tabi başka sebepleri olanlar da vardır, belki onlar da anlatırlar...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir