PS3'ünüzü her zaman yanınızda taşıyın!

Evinizde oynadığınız PS3'ü her zaman yanınızda taşımak ister misiniz? İşte bun yapan ilk cihaz!

  • Ertuğrul Süngü
PS3 sahiplerine gün doğudu
Vita, 2012'nin ilk çeyreğinde piyasada

PSP piyasaya çıktığında belki de kullandığı en farklı ve işlevsel özelliklerden bir tanesiydi "Remote Play." PSP kullanıcılarını, PS3'lerine uzak mesafelerden bağlanmalarına olanak tanıyan bu teknoloji, piyasaya çıkmasına az bir süre kalan Playstation Vita ile bambaşka bir noktaya gelecek.

Bir internet sitesinden yayınlanan habere göre, Playstation Vita için yayınlanacak olan bir güncelleme ardından, cihaz PS3 ile daha önce görülmemiş bir uyum içerisinde çalışacak. Yeni yama ile gelecek olan en büyük özellik, Vita sahiplerinin PS3'lerine bağlanabilmeleri olacak. Hatta internete bağlı olan Vita kullanıcıları, PS3'lerinin sabit disklerindeki ya da hali hazırda Blu-ray disk kısmında bulunan oyunları da oynayabilecekler ki bu durum Vita'ya benzersiz bir özellik katacak.

PSP'nin 10 katı daha güzlü...

Bu konsept çok da yeni değil ama PSP benzeri bir bağlantının ancak onda birini yapabilen bir konsoldu zira uzaktan PSP aracılığıyla oynanmaya çalışan birçok PS3 oyunu "PSP ile uyumlu değil." hatası veriyordu ve yetmezmiş gibi oynanabilenlerde de teknik birçok sınırlama mevcuttu. Öte yandan Vita, PSP'den çok daha güçlü bir cihaz; o kadar güçlü ki bütün PS3 oyunlarını sorun çıkarmadan oynatabilecek durumda. Çözünürlüğü 480 X 272'ye indirmesine rağmen cihaz bütün PS3 oyunlarını rahatça biz oyun severlerin ayağına getirmeyi planlıyor.

Kısacası Sony'nin bize sunduğu fikir PS3'ümüzde oynadığımız bir oyunu kapatıp evden çıkmaktansa, gideceğimiz yere oyunumuzu da götürebilecek olmamız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Türkiye'deki fiyatını merak ediyorum bu cihazın. yurt dışı satış fiyatının 3 katı olur burada. behse girerim.

Canım cekti simdi ps3 var bunudamı alsam :)

bahse girmeye ne gerek var hocam yıllardır böyle :)

480x272'den emin misiniz?

ne gerek var.. zaten telefonda dünyanın oyunu var.. ps3 oyunlarınıda eve gidince dev ekranda oynarım.. bi daha niye para vereyim ki

birileri açıklıyor öbürlerinin de ağzının suyu akıyo neymiş bağlantı kuracakmış bu ne demek benim ps3 üm evde açık internete bağlı hazır vaziyette oyunu içinde bekleyecek bende elimdeki cihazla ona bağlanıp oyun oynayacam yaktığımız elektriğe yazık değer mi yahu milli servet parası olanı geçtim... kaldı ki başka oyun takıcam diyelim araba yarışı vardı ben dövüş oyunu oynayacam o zaman ne olacak evde olan birini arayıp dvd mi değiştirtecem ya evde kimse yoksa :) bi de o alet koca konsolla aynı grafiği verecekmiş yemesinler bizi bazılarını anlamıyorum adamlar xbox ile ps arasındaki o ince farkı görüyolar ama ps3 ile şu cihazların arasındaki farka gelince gözleri kör oluyor neyse birileri yine para kazansın birileride uyutulmaya devam etsin :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost