PS4 ve PS Vita, aynı pakette gelebilir!

Son dönemin çok konuşulan 2 "oyuncağı", çok yakında aynı paketin içerisinde gelebilir!

  • Levent Öztürk
PS4 ve PS Vita, aynı pakette gelebilir!

Bazı oyunların PS Vita'yı PS4 kumandası olarak kullanabileceği söylendiği andan itibaren, pek çok kişi Sony'nin bu iki ürünü beraber satacağını duymak için bekliyordu. Ve bu bekleyiş, resmi olarak olmasa da, sonunda bititi gibi görünüyor!

Inside Gaming Daily'nin "iyi konuma sahip anonim kaynağı"na göre, PS4 ve Vita'yı birlikte içercek olan konsol paketi, yıl bitmeden satışa sunulacak ve fiyatı 500 dolar civarında olacak.

Eğer PS4'ün çıkış fiyatının 399.99 dolar olduğu ve Vita'nın A.B.D. fiyatının 250 dolar civarında olduğu düşünülür ise, bu paket yaklaşık olarak 150 dolar ucuza geliyor.

Eğer paket A.B.D. dışında bir ülkede satılacak olur ise, tabii ki fiyatın belirtilenden yüksek olmasını bekleyebiliriz. Ancak Sony'nin bu paketi A.B.D. dışına çıkartmama ya da sadece birkaç ülkede piyasaya sunma ihtimali de var. Birleşik Krallık'ta bu ürünlerin paket olmadan sahip oldukları toplam fiyat 520 £ civarında. Avusturalya'da ise sadece PS4'ün çıkış fiyatı 550 dolar.

Ancak Vita'yı PS4'ün yakınında almanın tek avantajı, Vita'nın bir kumanda görevi görebilecek olması değil. Bu küçük konsol aynı zamanda PS4 oyunlarını "remote play" desteği sayesinde stream edebilme özelliğine de sahip.

Kaynağın söylediğine göre, Sony bu ayın sonlarına doğru bu paketin açıklamasını yapacak. Ancak kaynağın kim olduğunu bilmiyoruz ve paket için heyecanlanmadan önce gelecek bir resmi açıklamayı beklemeyi tercih ediyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

çok satmayan ps vita ları satmak için buldukları yol bu sanırım.

@14 Ağu 2013 20:20 bunun bi benzerini PS3 ve PSP/Vita ile de yaptılar. Hatta belli oyunları PS3 ten stream ederek Vita üzerinde oynayabiliyorsunuz.

Millet aç, oyun makinesine kaç paralar veriyorsunuz yazık size. Atari alın oynayın.. =)

@14 Ağu 2013 20:25 millet aç, ceplerinde para yok ama iphone 4 ve üzeri elinde

Millet ne acı yandaşlar x6 geziyor bizim gibilerde bütün gün çalışıyor

Sen de yorum yaz