PSP-E1000 ile uygun fiyata mobil oyun keyfi

PSP çok pahalı diyenlere: Sony'nin resmen duyurduğu yeni canavarın fiyatı neredeyse "sudan ucuz!"

Sony PS Vita gelişkin donanım ve özellikleriyle bir oyun konsolundan çok daha fazlasını sunuyor. Fakat ürünün fiyatı (749 TL Wi-Fi, 899 TL Wi-Fi+3G) pek çok kullanıcıya yüksek gelebilir. Öte yandan firmanın daha ziyade sadece oyun oynamayı amaçlayan ve PS Vita'nın gelişkin çoklu ortam ve sosyal ağ özelliklerinden vazgeçebilecek nispeten düşük bütçeli kullanıcıları hedef alan ürünü PSP-E1000, 299 TL'lik fiyatıyla Gamescom'da dikkatleri üzerine çekti.

PSP-E1000'in ucuz fiyatı cazip, fakat üründe bazı özellikler kırpılmış. PSP-3000'e kıyasla en büyük farkı E1000'de Wi-Fi olmaması. Dolayısıyla ürün çoklu oyuncu moduna sahip değil. PSP-3000'de 3-6 saat arasındaki pil ömrü, PSP-E1000'de 3-4 saate düşürülmüş. Ayrıca E1000'de dahili mikrofon da bulunmuyor.

Boyutlar açısından baktığımızdaysa E1000'in PSP-3000'e kıyasla 2 mm daha kalın, 3 mm daha uzun olduğunu görüyoruz. PSP-E1000, medya olarak UMD kullanıyor. PSP 3000, E1000'in gelişiyle birlikte piyasadan kalkacak.

Şahin Ekşioğlu
Gamescom Fuarı - Köln

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Güzel hamle

Para etmez maliyeti 50 TL dir ne kadar ucuz olursa olsun verdiğin paraya değmez PSP 3000 zaten kötü onun daha kötüsünü ne yapayım

ne anladım bu işten her tarafı kırpılmış resmen tetris e dönmüş let

PSP Serisini işçilik, kalite ve batarya süresi olarak en iyisi PSP 1000 lerdir...

vita iidir ii

Wifisiz, ve kısa batarya ömrüyle 5 para etmez
Zaten 2 analoga da sahip değil kötü olmuş

Her tarafi kirpilmista kirpilan parcalar icinde kalmis demek ki.
Zaten bir urunun ozellikleri ne zaman kiriplmaya baslandiysa ek ozellikler parayla satilacak anlamina gelir.
Bir kez daha isptatlandi ki sony'ye hersey mustehak.
Ayrica bu plastik kutusuna 300 tl verecek aptallara da PSP3000 yerine bunu sectikleri icin ayrica yuksek basari sertifika verilmesini sony den talep ediyorum.
Cunki zeka seviyesi kus tan yuksek olan hic bir insan evladi bu sacma sapan dandik seye 5 kurus vermez.
Umuyorum bu ucube dunya genelinde hic satilmaz ve sony'ye soyle iyisinden tekme gibi otururp insanlari KAZIKLAMANIN etik olmayan bir davranis oldugunu ve bedelinin odendigini gorur.
Ama nerde...
Unlu bir ata sozu ne demis:
Aptallar olmasa dunyanin donmek icin bir sebebi olmazdi.

Bir konuda haklısın bir aptal özellikler kısıltılmış alet e para vermez bunda haklısın ama PSP ye plastik kutu demisin sana bir şet sorayım senin kullandığın aletlerde plastik kutu parçası sırf neden PSP ye laf atıyorsun senin gibi bilip etmeden konuşanlara gülüyorum HAHAHA affedersin ama salaksınız siz.

Resmi sitede mikrofon olduğuna dair bir yazı var belirteyim!

bence kullanmadan kestirip atmamalısınız

Sen de yorum yaz