Psystar: 75,000 dolar borcumuz var!

Hackintosh ile dikkatleri üzerine çeken Psystar 75,000 doları kime ve niye borçlu?

Daha önce Psystar-Apple çatışmasından önemli haberlerle karşınıza çıkmıştık. Psystar şirketi yaklaşık 404,000 TL'lik borcunu ödeyemeyip iflas etmişti. Fakat gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor.

Hackintosh üreticisi Psystar, Apple karşısında aldığı yenilgiden sonra şimdide Apple'a 75,000 dolar borçlu olduğunu beyan etti. Fakat neden borçlu olduğu konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Tahminlere göre bu borç, satılacak sistemlere yüklenmek üzere sipariş edilen 581 adet Leopard yüzünden. İflastan kurtulamayan Psystar'ın bu borcu ödeyip ödeyemeyeceği ise şüpheli !

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

75.000 dolar ödeyemeyecekse kapatsın o şirketi zaten...

75.000 dolar ödeyemeyecekse kapatsın o şirketi zaten...
----------------------
Firma zaten iflas etti... Okumadın galiba sadece kalın yazılan yazılara baktın heralde...

Hahah tane işimi satıyor mac :dhahah gülmekten yarıldım Mac batar LİNUX devilmez yıkılmaz tek kral :D işletim sistemi linux microsoftuda devirecek

abicim nasıl saçmalıyorsunuz aklım almıyor Linux'In batma gibi bir durumu mümkün değil olamaz zaten linux işletim sistemi dünya üzerinde milyonlarca developer tarafından open source olduğudan dolayı geliştiriliyor adamların bu iten kazancıda yok çöküüde yok bence o yaazdığın linux hayalini bir adha düşn bi aaştırmaya göre Apple 10 yol içinde kullnıcısını pazards %20'ye getirecekmiş bence birgün ne linuc ne Findows kalacak sadece Mac olacak piysada

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir