PureMotion HD+'ın dikkat çeken 5 özelliği

Nokia'nın yeni amiral gemisi Lumia 920'nin yeni ekranı, bakın hangi çekici özellikleri sunuyor...

Nokia Lumia 920'deki PureMotion HD+ ne sunuyor?

Nokia'nın yeni Lumia 920'sinin en önemli özelliklerinden bir tanesi PureView kamerası. Ancak Nokia, telefonun ekranının yumuşak bir biçimde kaymasını ve daha iyi görünmesini sağlayan PureMotion HD+ teknolojisinin de önemle üzerinde duruyor. İşte Nokia'nın yeni ekran teknolojisinin en dikkat çeken 5 özelliği:

- Güneş ışığına karşı otomatik olarak renk ayarlama: Güneş ışığı telefonunuza vurduğunda, Lumia 920 bunu algılıyor ve renkleri otomatik olarak ayarlıyor.

- Daha koyu siyahlar: Nokia'ya göre PureMotion HD+ daha da koyu siyahlar sunabiliyor.

- 1280x768 WXGA ekran: Nokia bu ekran için "720p'den daha iyi" dese de, aslında bu fark telefonunun ekran oranından kaynaklanıyor. Yine de 4.5 inç'lik bir ekranda bu çözünürlük, oldukça hoş ve sık görünüyor.

- Çok yumuşak kaydırma: Nokia, açıklamadığı tazeleme oranı sayesinde "bulanıklık yapmayan" bir kaydırma sunuyor. Şirkete göre piksel geçiş hızları, diğer telefonlardakinden 2.5 kat daha hızlı.

- Eldivenle de çalışıyor: Telefonunuzu çok soğuk alanlarda kullandıysanız, dokunmatik bir telefonu bu durumda kullanmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Nokia'nın yeni ekranı, dokunmalarınızı ve diğer çoklu dokunmatik hareketlerini eldiveninizi çıkarmadan da algılayabiliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

nokia >>>> pişmanlıktır......

Nokia biraz düşüş yaşasada kamerada liderliği asla bırakmadı. Şimdide piyasadaki en iyi ekranı üreterek bir koldan daha yarışa katıldılar. Windows Phone'da çalışan yeni Nokia uygulamaları da diğerlerinden çok iyi. Sanırım bu durgunluk döneminde Nokia sürekli ders çalışmış. Mööö :)

Güneş ışığına karşı otomatik olarak renk ayarlama: her telefonda var artık :D Daha koyu siyahlar: amoled ekranları söylememe gerek yok galba Eldivenle de çalışıyor: ekran resitive mi capasitive(yanlış yazdım) hangisi ?

@07 Eyl 2012 15:13 Diğer telefonların ekranı parlıklığı ayarlıyor. Güneş ışığına göre renk ayarlamıyor. Ayrıca ekran kapasitif ama Nokianın teknolojisiyle resistive olarakta tepki verebiliyor.

Reklam skandalından hersey anlaşıldı gerisi boş özürü bile kurtaramaz 920 yi xd

pixel hızı falan yalan. 5800a gidin bakın kaydırırken ekran kartı yetmiyor telefonun 10fpsyle kaydırıyor. pixel hızı en yükseğinden olsa nolcak.

Önüne gelen saçma sapan yorum yazmış bir araştırın arkadaşlar nasıl insanlarsınız siz? Hep ezberci ama hep!!! Yorum bile yapamıyorum size!!!

Güneş ışığına göre ekran parlaklığı ayarlama her telefonda var ama renk ayarlama yalnızca bu telefonda var. Renk ve parlaklık çok farklı şeyler

Cihazda, öellikleride, ekranı da, kamerası da harika olmuş. Şaka gibi yıllar sonra Nokia'ya geri dönecem :)

Denem fırsatı buldum ve diyebilirim ki; Bu cihaz Ekran-Kamera- Çalışma sürati-devamlılığı gibi donanımsal yapıda 1 numara!

arkadaşlar 2010 yazında 2.el bir n97 aldım almadan önce araştırdım telefoncular dahil alma dediler kayar kapaklı olduğu için erken bozulurmuş ama yinede aldım yani 3 yıldan fazla oldu daha tamire gitmedi sayız kere düşürmüş olmama rağmen nokıa başkadır sadece yeni lumialarda 3 ge değilde 4 ge olduğu için ülkemizde görüntülü görüşme sorun oluyor ama kısa zamanda oda çözülür.

Microsoft bu işi götürür.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir