PuzzlePhone modüler telefon fon arayışında!

Parçalarını dilediğiniz gibi değiştirebileceğiniz bir telefon, hayal olmaktan çıkıyor!

  • Onur Seven
PuzzlePhone modüler telefon fon arayışında!

Eğer modüler telefon kavramı için Google'ın "Project Ara" girişiminden ümidinizi kestiyseniz alternatiflere yönelebilirsiniz. Indiegogo fonlama platformu üzerinde başlatılan PuzzlePhone da bunlardan biri olabilir.

Cihaz, Omurga (5 inç LCD, çerçeve ve hoparlörler), Beyin (işlemci, RAM, kamera ve depolama) ve Kalp (batarya ve ikincil teknolojiler) olmak üzere üç ana bölüme ayrılıyor. Böylece zaman geçtikçe telefonun istenilen bileşenleri değiştirilip zamanına uygun hale getirilebiliyor.

Telefonun tüm modelleri Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi, sekiz çekirdekli işlemci, 3GB RAM, 5 inç 1080p ekran, 12 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel selfie kamerasına sahip olacak.

PuzzlePhone'un 16GB depolama alanı sunan başlangıç modeli plastik detaylarıyla 333 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. 32GB kapasite ve metal ayrıntı isteyenlerin 444 doları gözden çıkarması gerekiyor. Sınırlı sayıdaki 777 dolarlık en gelişmiş model ise 64GB kapasitenin yanında bakır tonlu şık bir görünüm sunuyor.

Projenin arkasındaki ekip hedeflediği 250 bin dolarlık fona ulaşmayı başarırsa, yeni modüler telefon en erken 2016 Eylül ayında piyasaya sürülebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Gelsin artık şu telefonları görmek istiyoruz. Beklemek çok sıkıcı olmaya başladı.

@06 Kasım 2015 22:44 Gelemez. Sebebi ise bu tip telefon üreticileri ucuz fiyatla piyasayı domine etmek isterler. Fakat Türkiye ve bazı ülkelerdeki kurnaz dağıtımcılar yüksek kar marjı ile telefonu piyasaya sunmak istemektedirler. Üretici bunu kabul etmiyor. 1000 lira edecek telefonu 2000 liraya satılmasını istemiyor. Adamlar sürümden kazanma derdinler. Onlarda pek tabi biliyorlar telefonun maliyetinin abartı bir rakam olmadığını.Bu kurnaz aracılar olmasa bakmayın teknoloji pahalı değil aslında.

Parası olanların OnePlus yerine bu telefona yatırım yapması çok daha mantıklı olacaktır. Bilge Baykuş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play