Qualcomm, Apple'dan Küçük Bir Servet Alıyor!

Qualcomm'un ikinci çeyrek raporu, firmanın Apple'dan alacağı büyük lisans ücretini ortaya çıkardı!

Qualcomm, Apple'dan 4,5 Milyar Dolar Alıyor

Qualcomm'un ikinci çeyrek sonuçları, Apple'ın patent ihlalleri için bir defalık olmak üzere 4,5 milyar dolar ile 4,7 milyar dolar arasında bir ödemede bulunacağını ortaya çıkardı.

Apple'ın ödeyeceği lisans ücretlerini içermeyen gelirlerin yüzde 5 artarak 5 milyar dolara ulaştığı ve Qualcomm'un beklentilerini aştığı gözleniyor. Qualcomm yaptığı açıklamada buna vurgu yaparken Apple ile birkaç senelik sözleşme yaptıklarını ve firmaya bir müşteri olarak destek sunmak için can attıklarını belirtti.

Apple'ın ödemelerinin üçüncü çeyrek sonuçlarına dahil edileceği söylenirken lisans gelirleri, Apple'ın yine lisans ücreti ödediğini gösteriyor.

Qualcomm'un lisans gelirleri ise telefon piyasasındaki durgunluk nedeniyle şirketin beklentilerinin altında. Apple'ın ödeyeceği ücretler hesaba katıldığında bile tahminler statik görünüyor. Qualcomm, 5G destekli telefonların pazarda bir talep dalgası oluşturacağına inanıyor. Dahası Apple ile olan anlaşma, Apple'ın 5G iPhone modem yongalarının da Qualcomm tarafından üretilmesi anlamına gelebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

telefon piyasası neden canlanmıyor? telefon bi laptop ile aynı gücü çekip bi laptopun ekranının 3 dew biri kadar bi ekran sunduğu için insanlar artık almak istemiyor. görüntü yok. ses desen sadece tek bi jak var. genişleme yuvası ise varsa 2 sim bi sd kart bi de otg var ki hala 2.0 usb formatında. bt wireless teknolojileri ise gereksiz kaldı artık. nfc yi kullanan kalmadı. 5 g ise daha büüyk işlemciler daha çok akım getirecek. bu güç tüketimini tüketici artık istemiyor. bi dursun istiyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost