Rakamlar Yahoo'nun öne geçtiğini söylüyor

İnanılmaz ama gerçek: Son rakamlar, Google'ın bu devin gerisinde kaldığını gösteriyor!

  • Cem Şancı
Yahoo Google'ı yeniyor mu?

Herkes Yahoo'yu tükendi sanırken, Yahoo küllerinden yeniden doğuyor olabilir. Eski şanına yeniden kavuşmak için uzun zamandır atılımlar yapan, yöneticisini değiştiren, popüler satın almalar gerçekleştiren Yahoo, nihayet trafik değerinde Google'ı geçerek, ABD en çok ziyaret edilen servisi olmayı başardı.

comScore araştırma şirketinin istatistiklerine göre, Temmuz ayında, Yahoo'nun ABD'deki tekil ziyaretçi sayısı, Google'ın tekil ziyaretçi sayısının üzerine çıktı.

Yahoo'nun Temmuz ayı boyunca ABD'de yaklaşık 197 milyon tekil ziyaretçisi bulunurken, Google 192 milyonda kaldı. 2008 yılında beri bu Yahoo'nun ilk defa zirveye çıkışı. Geçen yl Temmuz ayında Google 190 milyon ziyaretçiye sahipken Yahoo üçüncülük koltuğunda 160 milyon ziyaretçi ile yetiniyordu.

CEO'su değişen Yahoo, yeni CEO Marissa Mayer'ın Tumblr'ı satın alması gibi saldırgan ve efektif kararlı sayesinde, uzun zamandır geride kaldığı yarışta yeniden birinciliğe oturmuş oldu. Ancak comScore, Yahoo'nun ziyaretçi sayısında, Tumblr'ın 38 milyonluk ziyaretçi saysının dahil olmadığın da altını çizdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

yahoo yahooyu geçti yazıyor

yürü be...

Amerikalılar kullanıyordur da ondandır. Bizi bozar böyle Yahoo! filan.

Yahoo'nun Yahoo'yu geçmesi de ilginç olmuş. Kendiyle yarışıyorlarsa demekki..

Helal olsun Yahoo'ya. Umarım ülkemize de sadece Hava Durumu, Eposta değil Google gibi arama motoru ve haritalar konusunda da yatırım yapar.

yahoo yahooyu nası geçiyo :D

Başlık Google'ı dünya genelinde alt etmiş gibi göstersede, verilerin sadece ABD üzerinden verilmesi başlığı doğru kılmıyor bence. Tüm dünya genelindeki sayıları da verebilirdiniz.

yahoo hmmm googledan şaşmam :D

marissa abla helal sana

cehennemden çıkan çılgın yahoo :)

Bizene abd den? Bu ancak abd vatandaşlarının çoğunluğunun google dan önce internetle tanışmış ve orada takılı kalmış dinazorlar olduğunu kanıtlıyor :D

@23 Ağu 2013 23:36 Ne saçmalıyosun sen ya? Bu adamlar olmasa kullandığın hiç bir teknoloji var olmayacaktı. Dinazormuş hem adamların ürettiği teknolojileri kullan hem çok bilmişlik yap.

@24 Ağu 2013 11:51 Neyi amerikalılar bulmuş ki bunuda onlar bulsun Türk buluyor ama amerikada rus buluyor ama amerikada romen buluyor ama amerikada boşnak buluyor ama amerikada ingiliz buluyor ama amerikada..... bu liste böyle uzar gider. Amerikalı diye bir ırk millet de yok zaten hepsi melez... ::))))

@24 Ağu 2013 17:45 amerika o yüzden bu kadar güçlü Osmanlı Devleti gibi hiç kimseyi asımıle etcem diye uğraşmıyor.

yandex yeter bebeler

Sen de yorum yaz