RapidShare 45 kişiyi işten çıkardı!

İnternetin en köklü dosya paylaşım sitelerinden RapidShare'den gelen haber, "neler oluyor?" dedirtti

RapidShare 45 kişiyi işten çıkardı!

Yeni bir rapora göre dosya paylaşım sitesi Rapidshare, 60 çalışanından 45'inin işine son veriyor.

20min.ch sitesinin ismini belirtmediği kaynaklarına göre Rapidshare, zor günler geçiriyor. Rapidshare yönetimi geçtiğimiz sene 2013'te herhangi bir işten çıkarma yapmayacaklarını söylediğinden, bu tür bir gelişme beklenmiyordu. Şirketin işten çıkarmaları onayladığı iddia ediliyor. Web sitesine göre CEO Kurt Sidler, işten çıkarmalar konusunda şunları söyledi:

"Maliyetleri azaltıp işleri devam ettirebilmek ve gelecekteki planlarımızı yerine getirebilmek için maalesef bazı çalışanlarımızla yollarımızı ayırmak zorundayız."

Rapidshare'in hangi alanlardaki çalışanların işlerine son verdiği ise bilinmiyor. İnternetin en eski dosya paylaşım hizmetlerinden bir tanesi olan Rapidshare, kısıtlı ücretsiz hizmetinden çok ücretli, premium hizmetlerine odaklanıyor. Paylaşım devi, son yıllarda eğlence ve iletişim sektörünün yüksek baskısı altında kalmıştı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

hala rapid varmı ... batarlar insallah yakında eskiden bize neler çektiriyorlardı bilenler bilir yok kedilerin içinden sayıları bulma yok cart yok curt

@20 May 2013 13:32 Hatırladım o iğrenç kedileri.

Demekki neymiş korsan içerik olmazsa hiçbirşeysiniz bulut mulut hikaye bu arada bunuda anlamış olduk korsanın iş sektörüne etkisini eski rapid olsaydı kimse işten çıkartılmak zorunda kalmazdı belki..

siteye 20dk bekleme eklerlerse ver her yer popup ile dolarsa tabi batarlar...

Devir artık torrent devri kim öyle sitelere yüksek boyutlu dosya yükler ki yakında hotfile gibi diğer sitelerden de bekleyin aynı durumu...

torrent kullanın ama al kaç yapmayın az kaynakta durun hadi bakayım hepiniz akın torrente.

17:11 sanırım seed'leyin demeye çalışıyorsun?

@20 May 2013 17:55 Türkçe konuşamıyor musun?

en iyisi torrentte ip mizi karşıtaraf görmese daha iyi olur. oyüzden zaten dosya siteleri çoğaldı. yasalarla cezalarla uraçmamak işin talep var butür sitelere.

Kedilerrrrrrrr

Beter olsun.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir