RapidShare'den Windows için özel araç

Dev dosya paylaşım sitesi RapidShare'den, Windows kullanıcılarına özel yeni bir araç geldi...

RapidShare'den Windows için bulut depolama hizmeti

Dosya paylaşımının ünlü ismi RapidShare, "RapidDrive" adında yeni bir bulut depolama himzeti ile karşımıza çıktı. RapidDrive, Dropbox ve benzer diğer hizmetlerde bulunan işlevleri örnek alıyor.

RapidShare, yaptığı resmi açıklamada RapidShare hesabınızın Windows Gezgini içerisinde ek bir sabit disk gibi görüneceğini söylüyor. Programı başlattıktan sonra dosyaları Windows Gezgini'nde sürükleyerek kolaylıkla indirmek ve karşıya yüklemek mümkün oluyor. RapidDrive'ın diğer bir avantajı ise diğer yazılımlardan (kelime işlemci gibi) direkt olarak sürücünüze kaydetmenize izin vermesi.

Şu an beta aşamasında olan hizmete sadece ücretli RapidPro hesabına oturum açan kullanıcılar erişebiliyor. Hizmetin final sürümü, Eylül ayında açılacak. RapidDrive, şimdilik sadece Windows'da çalışıyor ancak şirket, diğer işletim sistemlerini destekleyecek sürümler için de çalıştıklarını söylüyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Google Drive dan Sonra Yalan Olur

ben kullanıyorum şu anda ve gayet güzel. Google drive'dan sonra yalan filan olmaz.hizmet ilk sunulduğunda sınırsız depolama alanı olarak lanse edilmişti. Ayrıca yapılacak ayarlarla diğer kişiler de üye olmadan hesabınıza dosya yükleyebiliyor. Bu oldukça hoş bir özellik. Tavsiyem önce bir deneyin. Rapid pro hesabı olmasa da denenebiliyor sanıyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir