RapidShare indirme hızlarını kısıyor!

RapidShare'in aldığı yeni "ücretsiz indirme" kararı, pek çok download tutkununu deliye çevirebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
RapidShare indirme hızlarını kısıyor!
Korsanla başa çıkabilmek için ücretsiz kullanıcıların indirme hızlarını kısıyor

Dosya paylaşım sitesi MegaUpload'ın kapatılmasının ardından birkaç dosya paylaşım sitesi kendi kendini kapatmıştı. Popüler dosya paylaşım sitesi RapidShare ise bu kapanmaları ardından artan yasadışı etkinliği engellemek üzere yeni bir çözüm buldu.

Torrentfreak'e göre Rapidshare, ücretsiz kullanıcıların indirme hızını kısıtlayacağını onayladı. RapidShare, yaptığı açıklamada bazı telif hakkı çiğneyicilerinin yasadışı etkinlik yeri olarak RapidShare'i seçtiklerini, dolayısıyla "güçlü ve etkili" bir adım attıklarını söyledi: "Bu adımın RapidShare'in korsanlar arasındaki ününü çok azaltacağından ve rahatsız edici trafiği uzaklaştıracağından eminiz."

İyi niyetli dosyalar yüklemek isteyen kullanıcılar ise bunu ücretsiz kullanıcılar için hızlı bir indirme için sunabilecek. Ancak bunun için birkaç adımdan geçilmesi gerekecek. Bunlar arasında e-posta adresini, telefon numarasını, dosya türlerini ve dosyanın yayınlanacağı siteleri RapidShare ile paylaşmak var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Mediafire'dan sasmam

rapid öldü zaten

zaten yavaş daha neresinden kısıcakmış bu rapidshare

Allahım sen bizi radipshare ve onun gibilerin şerrinden koru amin !

Giderek gıcık almaya başladım bu durumdan

megaupload öldü ya rapid yine canımıza okuyacak

Olsun biz yine çekeriz :P

Bunlar yakinda kafa kagidi fotokopisi de isterler. Bu rapid bu kafayla yakinda batar...

rapid hızlı mıda kısıcak :SSS

ya ne rapid olsa ne olur olmasa ne olur oyun ,müzik ,programmı indiricen alsaa express files yaz bulsun sana direk indirsin hemde saniyede 1mb hızla battlefield 3 oyununu 4 saat indirdim hemde 13.5 gb oyun :D

Bu nedir ya! Premium kullanıcılar korsan kullanmıyor sanki?! Ki kullanıcının premium alması için o sitede bol miktarda warez içerik olması gerekiyor (bazı istisnalar dışında -verileri online yedekleme gibi-).

Bence bu karar ile oluşan çevrimiçi depolama boşluğundan faydalanmak istiyor Rapidshare. Uploaderlar zaten RS, MF, SP, TB, UL gibi sitelere dönüş yapıyor. Ancak her ne kadar uğraşsalarda başarılı olacağını zannetmiyorum. En azından Türkiye'de. Uploaded.to da aynı politikayı işliyor. Şu an bu Amerikadaki SOPA yasası en çok ona yaramıştır herhalde...

Korsana darbelerin ardı arkası kesilmiyor. Bu işin sonu çok kötü olacak gibi!

eee aslında iyisini yapıyorlar. salak salak dosyalarla dolu

Butur sitelerden nefret ediyorum para vermiyoruz die 50 kb/s hızla indirmemi olurya artı bide her dosyadan sonra beklemesi cabasi

direkt kapatın siteyi hiç uğraşmayın bizi de uğraştırmayın ne legal kullanan ne de illegal kullanan hiç kimse bilgilerini vermez ve onca prosedüre katlanmaz

Zaten Rapidshare çoktan delirtmişti bizi. Artık farketmez ne yaparlarsa yapsınlar. Kimse kullanmaz orayı artık.

Adı geçen Rapidshare uploader'lar yıllar önce terk etti,

Rekabet ve rakip kalmayınca yine başladı milleti ezmeye; eskiden üyeye bile indirmelerde kota koyuyordu, üye olmayanı ise kedi köpek ile oyalıyordu; sopa yasası kalkmazsa rapid yine aynı sisteme dönecek galiba.

upload sektörünün kökünü kuruttular

Premium kullanıcıların diğer ücretsiz kullanıcılar ile paylaştığı dosyalara bir hız sınırlaması getirmediği sonucuna varabiliriz. Değil mi Chip ?

Eğer sorumun cevabı evet ne olduğu benim için çok önemli değil :p

Max_Real Qnx

hee ne olursa olsun korsan bitmez bitemez. bir çok telif sahibi bilerek sızdırıyor korsana destek veriyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play