Rapor: Apple, Healthbook'u hazırlıyor!

Yeni bir rapora göre Apple, iOS 8'e ekleyeceği bu "sağlıklı" işlev için kolları sıvadı!

Rapor: Apple, iOS 8 için Healthbook'u hazırlıyor!

Bu senenin ilerleyen aylarında çıkması beklenen iOS 8, yenilikleriyle sağlığınıza katkıda bulunmak istiyor.

New York Times'ın yeni keşfine göre Apple yöneticileri, geçtiğimiz ay ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) direktörleriyle tıbbi mobil uygulamaları konuşmak üzere bir araya geldi. Görüşmelerde işlemler ikinci başkanı Jeff Williams, yazılım teknolojisi başkan yardımcısı Bud Tribble ve Apple'ın devlet ilişkileri departmanından tıp doktoru Michael O'Reilly gibi üst düzey Apple çalışanları yer aldı. FDA görüşmelerinin detayları açıklanmasa da yeni ortaya çıkan iOS 8 raporuyla birlikte, Apple'ın bir sonraki iOS güncellemesinde sağlık izleme işlevlerini sunacağını tahmin edebiliyoruz.

Healthbook adındaki uygulamanın iOS 8'le beraber gelmesi bekleniyor. Bu uygulama, 9to5Mac'in kaynaklarına göre fitness bilgilerini izliyor ve topluyor. Passbook'a benzer bir arayüze sahip olduğu söylenen uygulama, dijital biletler ve kuponlar yerine atılan adımları, yakılan kalorileri ve yürünen kilometreleri kaydediyor; kaç kg verdiğinizi hesaplıyor. Bu tür işlevler, Nike'ın FuelBand SE kol bandı ve Fitbit Force gibi giyilebilir teknolojilerle şu an rahatlıkla elde edilebiliyor.

Healthbook raporunda ilgi çeken bir başka detay ise iWatch'ın bu uygulamayı kan basıncı, kalp ritmi, sıvı alma seviyesi (bunu nasıl yapacağı bilinmiyor) gibi bilgilerle zenginleştireceği.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

eğer samsung bu uygulamadan sonra SHealth çıkarsa idi Apple fun ları atlardi hemen

sevgili Apple' dan yine ve yeniden devrim niteliğinde bir yenilik geliyor diyebiliriz...

S Health var zaten Samsung'da. Benzer işlevlere sahip ve kullanışlı.

Bu taklit değilde nedir şimdi söyleyin Apple Fan

Bu uygulama Appleda samsung daha tuşlu iken nike tarafından üretilen bir uygulama idi ve nike tarafından satılan bileklikler ayakkabılar ile daha verimli bilgiler elde edilerek kullanılan bir program shealth sadece ne dersen onu yazıyor

Hala bilip bilmeden shealt diyen cahiller var. Çalma dediğiniz şey şu an ki iphone ların hepsinde olan Nike+iPod

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir