Rapor: Önümüzdeki ay iki yeni iPhone gelecek

Yeni iPhone 5S ve iPhone 5C hakkında şimdiye kadarki belki de en kesin bilgiler ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Rapor: Önümüzdeki ay iki yeni iPhone gelecek

Apple'ın önümüzdeki ay tanıtılması beklenen iki iPhone'u hakkındaki söylentiler son günlerde hız kazandı. Geçtiğimiz günlerde iPhone 5S'in altın renk seçeneğiyle gelebileceğini duymuştuk. Şimdi ise önümüzdeki ay iki yeni iPhone modelinin tanıtılacağı söyleniyor.

İki yeni iPhone tanıtılacağı bilgisi hiç de şaşırtıcı değil, çünkü sızıntılar aylardır iPhone 5S (tam donanımlı yeni nesil iPhone) ve iPhone 5C (ucuz iPhone) olmak üzere iki farklı cepten bahsediyor. Ancak iki cebin geleceğini "doğrulayan" kaynak, bu kez Apple'ın Asya'daki tedarikçisi Hon Hai Precision Industry Co.

Yeni iPhone'ların iPhone 5S ve iPhone 5C ismini taşıyacağı uzun süredir söylense de, bu isimlerin gerçekten Apple tarafından kullanılıp kullanılmayacağını henüz kimse doğrulayamıyor. Bu arada iPhone 5S ve 4S'in fiyatını düşürmek yerine "ucuz" iPhone 5C'nin satışa sunulması, iPhone 4S'nin piyasadan çekilmesiyle sonuçlanabilir. Bu ise 4 inç'lik ekrana sahip olmayan, lightning portuyla gelmeyen tüm iPhone'un raflardan kaldırılması anlamına gelebilir.

En son söylentiler, yeni iPhone'un birinin veya her ikisinin de bir parmak izi tarayıcısıyla gelebileceğini söylüyor. Giriş düğmesine entegre edilecek parmak izi tarayıcısı, büyük ihtimalle güvenliği artırma amaçlı kullanılacak. Yine de geliştiricilerin parmak izi tarayıcısını farklı yaratıcı amaçlarla kullanması mümkün. 128GB'lık depolama alanına sahip iPhone'un da bu sene geleceğine dair söylentiler var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

hiç gereği yok

@21 Ağu 2013 00:14 senin yaşamanın mı?

@21 Ağu 2013 05:34 Çok gereksiz bir yorum yazmışsınız.

@21 Ağu 2013 00:14 neyin gereği yok?.....

Yazık lan kimin çocuğuysa.

Şu telefon cilginligi artik baydi. Her sene yeni model. Bazen bakiyorum da zor gecinen asgari ucret alan tadiklarimin elinde iphone 5 var. Yazik.

@21 Ağu 2013 07:23 Bu gibi yorumlar da beni bayıyor artık.. Her sene bir model günümüz şartlarında gayet normal.. Keşke akıllı telefonların ülkemizde fahiş fiyatlarından şikayet etseniz.. Sanırım siz bir model çıksın 2-3 sene yeni model çıkmasın istiyorsunuz ama böyle bir şey mümkün değil..

@21 Ağu 2013 07:23 Üstad, ben de bu düzeyde bir yorum yazacaktım. Düşünceme tercüman olmuşsun.

@21 Ağu 2013 07:23 o asgari ücretle zor geçinen tanıdıklarının elindeki iphone'ları sıfır alınmış ve hiç kullanılmamış son model iphone'lar olduğunu zannetmiyorsun herhalde değil mi?....

5c yi yanlış buluyorum apple bu pazara samsungu "plastikçi" diye eleştirirken girmemeliydi. Parmak izi olayını pek beklemiyorum çünkü mantıksız home butonunda olması. Apple yeni aldığı patentle bu işi ekran altına koyup iphone 6 da verecektir.

ıyyyyyyyyyyyyyy

çok doğru olmuş bu

plastikçi Apple şov yapıyor...

Abi o deilde ben rome 2 alcan ayfone da calisirmi ayos 7 de acl mesaj bekliom

Az plain sax plain scoring 5 olsun

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play