Raspberry Pi 2'yle yapılabilen 6 kolay iş!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan minik PC Raspberry Pi 2 ile neler yapılabilir?

  • Zeynel A. Öztürk
Raspberry Pi 2'yle yapılabilen 6 kolay şey!
Pi 2'yi Minecraft makinesine dönüştürmek mümkün

Raspberry Pi 2'yi hemen satın alanlardan mısınız? Veya siparişiniz kapınıza ulaşmak üzere mi? O halde küçük, ancak güçlü bilgisayarınızla yapabileceğiniz kolay işlere göz atmaya ne dersiniz? İşte yeni Raspberry Pi 2'niz'de çok uğraşmadan çalıştırabileceğiniz 6 proje!

1. Web sunucusuna dönüştürün: Tüm ihtiyacınız olan, bu paketleri yüklemek. İşi daha da ileriye taşımak isterseniz, PHP ve MySQL desteğine sahip olmanız bile mümkün.

2. Telefonunuz için Bluetooth ses alıcısı: Bir bluetooth dongle'ı ve Shairplay'i kullanarak eski hoparlörünüzü Pi'nin kulaklık soketine bağlayabilir, müziklerinizi hoparlöre kablosuz olarak aktarabilirsiniz.

3. XBMC ile medya PC'si: XBMC gibi yazılımlarla Raspberry Pi'yi HDMI üzerinden TV'nize bağlayabilir, Apple TV'den bile daha iyi bir medya cihazı oluşturabilirsiniz.

4. Emulation makinesi: Yasal ROM koleksiyonuz varsa, eski oyunları RetroPie gibi bir yazılım ve Emulation Station arayüzüyle çalıştırabilirsiniz.

5. Minecraft makinesi: Bu popüler oyun için zaman harcıyorsanız, ona özel bir makine oluşturabilirsiniz. Ek donanıma veya yazılıma gerek yok: tek ihtiyacınız olan bu kılavuz.

6. Bitcoin kazanın: Bitcoin "madencisi" olma işini Pi'nin işlemcisine yükleyerek zenginliğe ilk adımınızı atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Raspberry Pi ile bu zamanda bitcoin kasıp zengin olmak başlıkta belirttiğiniz gibi kolay bir iş değil.

Haberin içeriğinde Raspberry Pi 2 ile bitcoin "mining" yaparak bitcoin kazanmaktan bahsediliyor ve referans olarak gösterilen link 4 Nisan 2014 tarihine ait. Haberi hazırlayan editör bitcoin mining işleminde en önemli unsurun artan zorluk seviyesi ve tüketilen elektrik olduğunu bilmesi gerekiyor. Rasperry Pi 2 çok düşük elektrik tüketimine sahip burası tamam fakat güncel bitcoin mining zorluk seviyesi ile bitcoin üretmesi çok anlamsız, harcadığı elektriği bile çıkaramaz, çok düşük elektrik harcamasına rağmen gerçek bu.

Bitcoin ile verim almak icin en az 50-100 makine gerekir boyle

Düşük elektrikli bir cihaz ve gayet iyi. Aslında bundan alıp içine android lolipop yüklesem gayet iyi olur. Fiyatıda uygun.

Boş beleş işler

Bitcoin için Raspberry Pi 2? keşke olsada Bitcoin server kiralayan firmalar varken ki Bitcoin evde kasmak için iyi halli sistem şart....Raspberry Pi 2 yapacağı ucuz yollu internet, media player, torent indirme, bazı emulatörler çalıştırmak için kullanılabilir...

Raspbery ile bitcoin kasmak ancak hayal ürünü olur :) millet quantum pc ler kullanıyor bu işin için. Raspberynin parasını bile çıkaramazsınız :)

teşekkürler...........

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play