Raspberry Pi için yeni bir yetenek daha!

30 dolarlık bilgisayar Raspberry Pi, 1.300 dolarlık kulaklığa destek vermeye başlıyor!

  • Levent Öztürk
Raspberry Pi için yeni bir yetenek daha!

Raspberry Pi'nin geliştirilmiş en çok yönlü bilgisayarlardan biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu küçük bilgisayar, robotları güçlendirmekten arcade makinelerini çalıştırmaya kadar pek çok şeyi yapabiliyor. Şimdi bu yetenek listesine yeni bir özellik daha eklenebilir: Pahalı kulaklıklar.

Pi 2 Design tarafından geliştirilen ve şu anda Kickstarter kampanyası aracılığı ile destek arayan 503HTA isimli hybrid vacuum tube amp (karma vakum tüplü amplifikatör) Raspberry Pi 3'ün üzerinde yer alarak, Pi'ın 32-300 ohm aralığındaki stereo kulaklıkları çalıştırmasına imkan tanıyor. Ayrıca bu mod, Raspberry Pi için gördüğümüz en iyi gözüken modlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

503HTA, şimdiden Kickstarter'da hedefi olan 20.000 doları dörde katlamış durumda ve hedefine sadece üç günde ulaştı. Üstelik kampanya 26 gün daha devam edecek. Üreticiler halen prototipleri geliştiriyor ancak destek olan kişilere bu ürünleri Temmuz ile Eylül ayları arasında ulaştırmayı planlıyor.

Ürünün fiyatları 99 dolardan başlıyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Vacum tuplu anfiler en kaliteli hi-fi ses uretebilen anfilerdir. 150$'dan daha pahali kaliteli kulaklik sahiplerinin mutlaka denemesi lazim. Kotu tarafi daha sonra baska bir aletten keyif alamiyorsunuz.

PC`lerin en zayıf olduğu alanlardan biride ses, açıkçası pc`lerin ses kartının ses kalitesi leş seviyede! Hatta Hewlett Packard bunun farkında bu yüzden gömlek değiştirir gibi ses kartı üreticisi değiştiriyor, şimdilik bir netice yok. Ayrıca Creative Hİ-Fİ üreticisi Onkyo ile anlaşarak ortak çalışmayla ses kartı üretti, o bile işe yaramadı. 1995 üretimi 55 ekran 2 cm hoparlörlü mono ses sistemli Arçelik televizyonun verdiği ses bile en pahalı PC ses kartından bile çok daha kaliteli ses veriyordu

@12 Mayıs 2016 15:58 digital çıkıştan direk iyi bir anfiye sesi işlemeden gönderirsen seskalitesi çok iyi oluyor pioneer lx88 gibi bi siteme mesela.

pc anakartları içine yapsalar yada nasıl bağlarız bunu pc ye.

benim ses kartım iyi ses veriyor tek kusuru windows 10 onu tanımıyor gerçi bende tanımıyorum Linux Mint 1,2 ve Linux Mint 18 tanıyor sesi iyi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost