ReactOS ile eski bilgisayarlarınıza hayat verin

ReactOS ile eski 486, Pentium, Cyrix bilgisayarlarınızı hayata döndürün

Bir köşede duran 486 ya da Pentium 1 - mmx - 2 - 3 bilgisayarınız var. Sakın çöpe atmayın ya da eskiciye vermeyin! Bu bilgisayarınıza ücretsiz ve lisans gerektirmeyen "ReactOS" işletim sistemi kurarak, o eski bilgisayarınızı inanılmaz derecede hızlı çalıştırmanız mümkün.

Kurulumu sadece 5 dakika sürüyor ve daha önemlisi kurduktan sonra karşınıza çıkacak ekran ise sizi hayrete düşürüyor ! MS Windows karşınızda... Windows 2000 ve NT sürücülerini de destekliyor.

Sistem gereksinimleri: 32 MB RAM, eski bir sabit disk,
ve köşede duran en eski bilgisayar :)

ReactOS 0.3.0-RC1 linkleri :

Live CD

Install CD

Cenk Yapıcı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ya kardeşim bunlar niye zamanında çıkmaz. 486 mı kalmış şimdi Cyrix işlemci mi kalmış hepsi mefta olmuş ve adam gitmiş ReactOS yi çıkarıyor. Zamanında çıkarsa baya bi sükse yapardı ama artık iş işten geçmiş pek bi anlamı kalmamış yani.

Eski bir bilgisayarı olanlar için sevindirici bir haber.

bende p 2 celeron 500 var indiriyorum şu anda denicem ama aklımda ki donanım ları tam tanırmı bende wireless da war usb acaba düzgün çalışşırmı yada çalışırmı

zamanında cıkması değil şu anda çıkması önemli bendeki celorun 500 ile xp de kıvranıyorum bakalım kurayım deniyeyim

Bizim p2 bilgisayara yeni diyen anadolu üniversitesine göre.

indirdim denedim linux tabanlı windowsta olduğu gibi programlar direk kurulmuyor nasıl kurulduğunuda bilmiyorum program hızlı acılıyor ok hızlıda ama benim işime yaramadı usb wireless bile calısmadı program tanıtmaya uğraştım olmadı bilen warsa yadımda etsin nasıl program kurması nasıl acana bayramınız kutlu olsun

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir